Mistrovství ČR žactva v DP

HLUČÍN (zprávu vypracoval Saša Hlavsa)
V sobotu a v neděli 21.-.22. července se na Hlučínské štěrkopískovně konal další závod ze série Českého poháru – „O pohár města Hlučína“, v jehož rámci se uskutečnilo i Mistrovství ČR žactva.
Žákovskými mistry České republiky se u Opavy stali Vojko a Míša Štěrbovi.Z pardubických plavců mezi mladšími žáky doplaval Vojko Štěrba v závodě na1 km na 1. místě a v závodě na 3 km si v neděli vyplaval titul mistra republiky. Pepa Knotek se ve stejných disciplínách umístil na 1 km na 4. místě a na 3 km si vyplaval ve svém ročníku bronzovou medaili.
Mezi staršími žáky si dobře vedl Pepa Jurica, který byl čtvrtý na 3 km a bronzovou medaili vybojoval mezi žáky ročníku 1998.
Míša Štěrbová zvítězila na 3 km trati starších žákyň a vyplavala si titul mistryně ČR na 5 km ročku 1999.
Mezi muži doplaval Petr Matěna na 10 km na 21. místě a na 5 km na 23. místě. Aleš Rucký byl 25. na 10 km a Honza Knotek skončil ve stejných závodech 37. a 45., Konečně se Honzovi podařilo dokončit hned dva závody. Je to pro něho povzbuzení do dalších závodů.
V závodě žen skončila v závodě na 10 km Lenka Štěrbová ml. na 2. místě, porazila ji jen výborná Silvie Rybářová, ale na 5 km již Eňa vyhrála. Lenka Štěrbová st. skončila druhá v závodě na 3 km a na 5 km doplavala na skvělém 7.místě, pouze dvanáct minut za svoji nejstarší dcerou.
V soutěži O pohár města Hlučína za součet časů z pěti a deseti kilometrů byli z našeho klubu klasifikováni jako nejlepší žena Lenka Štěrbová ml. celkově šestá, Petr Matěna 24. místo a Honza Knotek 45. místo.
Dalším závodem pokračuje Český pohár tuto sobotu a neděli na Lipně v Dolních Vltavicích a dobrá zpráva pro všechny – do České republiky se vrací teplé počasí