Mistrovství ČR v zimním plavání v Brně v řece Svratce

V sobotu 8. února se plaval v Brně-Bystrci již 43. ročník Brněnského kilometru. Podvacáté se pak soutěžilo o mistrovské tituly ve volném způsobu. Soutěž v Bystrci hostila již první mistrovství České republiky v roce 1995 a tato lokalita je také nejčastějším místem, kde se toto mistrovství pořádá. Řeka Svratka nezklamala ani tentokrát. Díky pravidelnému upouštění nedaleké přehrady byla hladina volná a bez plovoucího ledu. Předjarní slunečné počasí tak dalo prvnímu vyvrcholení sezóny zajímavou a optimistickou kulisu.Ve vodě teplé pouhý 1°C při teplotě vzduchu 3°C se představili s výbornými výsledky i čtyři pardubičtí plavci a všichni hned s mistrovskými medailemi.

Na dorostenecké trati 100 m zvítězila Renata Nováková a získala tak titul dorostenecké mistryně ČR pro rok 2014.

V kategorii žen obsadila na trati 750 m druhé místo a stříbrnou medaili Iveta Nováková.

Na trati 500 m mužů doplaval na celkově 8. místě pardubický zatím ryze zimní plavec Jan Kosek a získal titul vicemistra společně se stříbrnou medailí ve své veteránské kategorii masters.

A nakonec na trati 500 m žen doplavala celkově pátá naše Zuzka Miškovká, překonala nedávné zdravotní problémy, riskla zkrátit rekonvalescenci a vyplavala si tak ve Svratce mistrovskou bronzovou medaili ve své masters kategorii veteránek.

V soutěži družstev obsadili plavci pardubického oddílu SC PAP celkové třetí místo.

Příští soutěž v zimním plavání bude 22. února v Olomouci.