Mistrovství ČR v dálkovém plavání

Mistrovství České republiky v dálkovém plavání na 5, 20 km a štafet je minulostí. Ve dnech 25.-26.8.2019 hostil Račický veslařský kanál tuto vrcholnou soutěž. Ve všech mistrovských soutěžích jsme měli zastoupení (a to úspěšné!).

Nejprve přišla na řadu sobotní „pětka“. V kategorii kadetů si stupně vítězů vyplaval Jiří Chalupník, který kvalitním časem 1:03:51,3 dohmátl na třetím místě (v kategorii kadetů ročníku 2004 dokonce na místě druhém). Dalším plavcem na 5 km byl Petr Matěna – (staro)nový mistr ČR v kategorii Masters G (čas 1:10:44,0). V kategorii žen jsme pak měli trojnásobné zastoupení. Kristýna Jurčíková doplavala na pátém místě (1:16:10,2) v kategorii mladších dorostenek. Na stejném místě za čas 1:32:35,8 doplavala v kategorii Masters E Jana Řezníčková. Třetí plavkyně Kateřina Hromadníková pak skončila celkově na 29.místě za čas 1:22:37,3.
Další mistrovskou tratí byla štafeta na 4×1,25 km. V této disciplíně se za náš klub prezentovaly dvě štafety.
SCPAP A – Hromadníková, Jurčíková, Jurica, Čaban
SCPAP B – Rucký, Matěna, Řezníčková, Beneš
Štafeta SCPAP A se v kategorii open umístila na 16.místě za čas 1:18:38,7. Štafeta SCPAP B pak startovala v kategorii 160 – 240 let (součet věků plavců), kde se jí povedlo zvítězit v čase 1:18:11,2.
V neděli se pak plaval maratón na 20 km, kde jsme po delší době měli zástupce – Aleše Ruckého. Aleš měl v letošní sezóně dobře natrénováno a díky tomu skončil na druhém místě v kategorii Masters E (čas 5:25:55,9).
V rámcových závodech ČP v dálkovém plavání se ještě na trati 10 km představili Petr Matěna a Jan a Josef Knotkovi. V závodě na 3 km pak startovali Kateřina Hromadníková a Jana Řezníčková.
Český pohár v dálkovém plavání pokračoval na Pastvinské přehradě a posledním venkovním plaváním budou domácí závody na Mělicích (Pohár Lídy Jelínkové a Podzimní Rožeň, 7. a 8.9.2019)