Mistrovství ČR Masters 2016 bude v Pardubicích !!

Na stránkách LEN je již zápis 7.-8.5. 2016 Czech Open Masters Championships. To znamená jediné : po více jak 20 letech a poprvé v novodobé historii zrekonstruovaného bazénu v Pardubicích se sejdou plavci starší 25 let (ročník narození 1991 a starší) na svém mistrovství v pardubickém 50-ti metrovém bazénu. Jedním z hlavních důvodů proč byl vybrán pardubický bazén je navazující Mistrovství Evropy Masters v Londýně, které se koná od 25.-29.5. 2016. Všichni startující tak budou mít možnost si otestovat velmi podobné podmínky, jaké je budou čekat v Londýně : moderní dlouhý bazén, jenž má například nejmodernější startovní bloky.

Pořadatelé z SC PAP zařadí do seznamu disciplín i netradiční disciplíny z pohledu MR Masters, jako je 1500m mužů i žen. V poslední nedělní disciplíně tak dají možnost startu nejen široké plejádě pardubických dálkových plavců v čele s letošním přemožitelem kanálu La Manche Alešem Ruckým.

V loňském roce startující Petra Chocová překonala ve svém domácím bazénu v České Lípě 3x světový rekord právě během MR Masters. I v příštím roce bude největší domácí hvězdou v barvách SC PAP žena, a to olympionička Jana Klusáčková.