Mistrovství ČR dorostu

Od pátku do neděle hostil 50-ti metrový bazén v Ústí nad Labem nejlepší mladší (1998-1999) a starší (1996-1997) plavce v kategorii dorostu. Náš klub nakonec reprezentovalo pět plavců – Aneta Pučanová onemocněla těsně před odjezdem a Renata Nováková start na 200 M zrušila.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA em>V pátek odpoledne se na startu nejprve objevili plavci ve sptinterských disciplínách. Jako první přišla na řadu Míša Štěrbová (99) na motýlkařské trati a časem 30,34 postoupila jako šestá do finále. Pavlína Kubátová (96) pak ve stejné disciplíně z pozice náhradníka doplavala v čase 32,36 celkově na 15.místě. Před finálem přišli ještě na řadu vytrvalci na 800 m volný způsob. Nejprve se o limit do reprezentace pokusila Pavla Avramová (99). Limit odolal,ale Pavla ubrala ze svého nejlepšího času tři sekundy a časem 9:40,72 obsadila šesté místo. V kategorii starších dorostenek zabojovala i Pavlína Kubátová, i ona si zaplavala letos nejlepší čas, který stačil na deváté místo (9:45,97). Posledním na startu byl Dan Čaban (98). Další zlepšení a čas 9:21,25 a 11.místo. Ve finále na 50 M pak Míša zopakovala čas z rozplaveb a skončila celkově na 7.místě. Její hlavní disciplíny však ještě přijdou… 13.místo pak vybojovala štafeta dívek ve štafetě 4×100 PZ Šádková-Avramová-Štěrbová-Kubátová (4:54,93).
Míša 1Sobotní dopoledne načaly „pomalejší“ rozplavby na 400 PZ, kde se představila Pavlína Avramová a zlepšila si osobní rekord o deset sekund na 5:27,94. Pak se v závodě na 200 VZ představil náhradník Dan Čaban a těsně zaostal za svým nejlepším časem – 2:12,97 – což stačilo na 22.místo. Dvoustovka znak a první individuální start pro Anču Šádkovou (98) na mistrovství republiky (vůbec). Za svým letošním časem trochu zaostala a zaplavala čas 2:41,65 a skončila na 20.místě. Pak se na start závodu na 100 M postavila Míša a časem 1:06,00 postoupila jako první do odpoledního finále. Po včerejším nadějném zlepšení na 800 VZ se vytrvalci představili na poloviční trati a nedopadlo to tak, jak jsme doufali – Pavla Avramová 4:46,20 (včera v mezičase 4:44,2) 10.místo, Pavlína Kubátová 4:47,78 (4:46,5) 12. a Dan Čaban 4:36,65 (4:36,3). V odpoledním bloku pak začaly nejrychlejší rozplavby na 400 PZ. Nejprve Míša Štěrbová v kategorii mladších dorostenek bojovala statečně celou trať a byť v závěru podlehla své soupeřce doplavala si zaslouženě pro bronzovou medaili za čas 5:11,64. Pavla Avramová skončila celkově devátá. I Pavlína Kubátová si dokázala zlepšit letošní čas a skončila sedmá (5:27,84). Ve finálovém motýlkovém klání rozjela Míša o půl sekundy rychleji než dopoledne a v cíli se čas zastavil na 1:05,31 a znamenal stříbrnou medaili. V závěrečné štafetě pak děvčata zaplavala čas 9:25,93 a bylo z toho 6.místo.
Pavlína Kubátová Nedělní pořad začala na doplňkové trati 200 P Pavla Avramová a časem 3:01,48 skončila na 19.místě. Pak se konečně dostala na start na svoji oblíbenou trať 200 M Míša Štěrbová a pohlídala si postup do finále časem 2:28,99 a stejně tak se ji dařilo i na 200 PZ, kde zaplavala sedmý čas v nejlepším letošním časem. Podobně si vedla i Pavlína Kubátová, která se rovněž zlepšila a postoupiula jako pátá v disciplíně 200 M. Nepříliš povedený výkon pak zaplaval Dan Čaban v závodě na 1500 VZ a zbylo na něj až 15.místo. V odpoledním finále na 200 M si Míša od startu hlídala druhé místo za suverenní Alenu Benešovou a doplavala si bezpečně pro druhou stříbrnou medaili časem těsně za svým letošním nejlepším časem 2:24,89. Nesmírně bojovný výkon předvedla Pavlína Kubátová v kategorii starších a uhájila páté místo časem 2:35,63. Obě využily možnosti vyplavání ve venkovním skokanském bazéně, protože je čekala ještě jedna finálová trať. Na start se na únikové první dráze postavila Míša na 200 PZ a potvrdila, že ji polohovkové tratě sedí. Vylepšila dopolední čas a proklouzla na celkové čtvrté místo časem 2:30,25. Posledním závodem byla vytrvalecká trať na 1500 VZ. Nejprve v kategorii mladších skvěle zaplavala Pavla Avramová. Ze svého nejlepšího letošního času ubrala devatenáct vteřin a doplavala v čase 18:20,40 šestá. Už unavené Pavlíně Kubátové chyběla trochu jiskra a i přes statečný výkon zaplavala čas 18:45,59 a doplavala celkově osmá.