Mistrovství ČR – 4.den aneb „Čekání na medaili“

Poslední den mistrovství začal motýlkářským sprintem. Anetě Pučanové praskly na startu brýle a čas 33,34 stačil na 58.místo. A přišla silná písařská dvoustovka. David Jehlička skvěle za 2:19,23 a postup ze 7.místa do odpoledního „open“ finále, bez finále zůstal Martin Cöger (2:26,04 – 18.) a Veronika Ročková skončila až 41. (2:59,59). Zanedlouho už stála na startu znovuVeronika Ročková a nepodařilo se ji zopakovat čas z letmého štafetového kraulového úseku a čas 1:04,69 byl pro ni zklamáním – 56.místo. Ve znakařské stovce se zlepšil Adam Skutil, ale čas 1:04,53 stačil jen na 19.místo v kategorii staršího dorostu, Tadeáš Havránek skončil ještě o místo níže (1:05,66). Pro 12.místo si doplavala Lenka Štěrbová zlepšeným časem 1:06,41. Na svůj dvanáctý start v Plzni se pak postavila Pavlína Kubátová v závodě na 800 VZ a časem 9:40,47 obsadila v kategorii starších dorostenek 6.místo.V odpoledním finále přišli na řadu nejdříve prsaři. V kategorii „open“ David Jehlička ještě vylepšil svůj dopolední výkon a časem 2:19,18 obsadil konečnou šestou příčku.
Lenka Štěrbová V posledním individuálním závodě, kterým byla 4.nejrychlejší rozplavba na 800 VZ, se představila i Lenka Štěrbová (foto). Setřásla únavu z dlouhých závodů a v celém průběhu statečně bojovala o medailovou bronzovou příčku. Od poloviny tratě na ni však neustále ztrácela pár desetinek a i přes drtivý finiš ji v cíli od ní dělilo 0,34s a skončila nakonec pátá v osobním rekordu 8:56,14. V posledním vystoupení našich plavců – štafety na 4×100 PZ – stojí za zmínku zlepšení znakaře Adama Skutila na prvním úseku 1:03,93, Jehlička plaval prsa za 1:04,61, Havránek motýl 1:02,23 a Cöger kraul za 55,46 a čas 4:06,23 stačil na 21.místo. Děvčata zaplavala čas 4:42,74 a skončila jedenáctá (Štěrbová 1:08,41, Ročková 1:19,96, Kubátová 1:08,55 a Pučanová 1:05,83).