Mistrovství ČR – 3.den BRAMBOROVÝ KONEC

V neděli pokračovalo Mistrovství ČR dospělých pátým půldnem, kde se představilo několik našich plavců. První disciplínou byla sprintérská 50tka motýlem. Z pátého místa postoupila do semifinále Adéla Vavřinová časem 28,55 a z desátého Kačka Burianová časem 29,88, na 33.místě figurovala Kačka Avramová (32,14). Nejdelší polohovkovou trať na 400 m si „odpracovala“ Míša Štěrbová v čase 5:16,42 a ze sedmého místa postoupila do večerního televizního finále „A“, její sestra Lenka pak poplave odpolední finále „B“, na 20.místě skončila Pavla Avramová 5:31,91. Královská disciplína 100 VZ a postup ze sedmého místa pro Adélu Vavřinovou za čas 59,42, Kačka Avramová skončila na 39.místě s časem 1:05,86. O jedno místo lépe skončil Lukáš Balcar na stejné trati v čase 57,70. Čas 2:30,76 stačil Davidu Jehličkovi k postupu do finále „B“ na 200 P. Skvěle vyladila formu na tyto závody Anča Šádková. Po finále „A“ na 200 Z, po jedenáctém místě na 50 Z postoupila i dnes do „áčkového“ finále na 100 Z v čase 1:08,54, Míša Štěrbová doplavala desátá (1:09,93) a Kačka Burianová čtrnáctá (1:10,33). Smůlu pak měl na stejné trati Honza Čejka, kterému uteklo televizní finále o 0,02 a jako první postoupil jen do finále „B“ v čase 1:01,03. V semifinále na 50 M si skvěle opět vedla Adéla Vavřinová, která bude večer útočit na medaili, když postoupila ve svém nejlepším čase 28,59 ze třetího místa, ale bude to mít hrozně těžké, Kačka Burianová pak skončila na 14. místě v čase 30,33. Pak následovaly „pomalé“ rozplavby na 800 VZ, kde si pro vítězství ve druhé rozplavbě doplavala Lenka Štěrbová ve svém nejlepším letošním čase 9:25,75.

Adéla Vavřinová

Odpolední finalový blok začaly nejdříve „B“ finále s ohledem na večerní televizní přenos, který začal až v 19.00 hod. Na 400 PZ se nejdříve představila Lenka Štěrbová a dohmátla v čase 5:18,09 a obsadila konečné 10.místo. Na 100 m znak pak startovala dvojice Míša Štěrbová – Kačka Burianová, kde tentokrát byla těsně lepší na 10.místě Kačka (1:08,80), Míša skončila 11. (1:09,62). Mimochodem – vítězka Kristýna Jiránková z PKHK dosáhla svého nejlepšího času 1:08,02. Pokud vše půjde podle plánu, bude Kristy příští rok hájit naše červenobílé barvy! 11.místo pak vybojoval Honza Čejka ve stejné disciplíně (1:01,32) a 13.místo na 200 P David Jehlička (2:31,26). Druhý finalový blok – složený pouze z finále „A“ – zahájila Anča Šádková. Skvělé šesté místo za 1:08,33, pak přišla na řadu 400 PZ a 8.místo Míši Štěrbové (5:15,58) a královská 100 VZ i s Adélou Vavřinovou. Čas 59,75 stačil na 7.místo. Je jen škoda, že se ve finálovém bloku prohodila disciplína 100 Z s 50 M, který následoval až po 100 VZ a 200 P. Přesto se Adéla porvala o medaili, ale byla z toho právě ta nešťastná „brambora“ (28,61), jen 0,12 od medaile. Vzápětí sklidila děvčata druhou „bramboru“ na 4×100 PZ, když v sestavě Šádková-Štěrbová M.-Vavřinová-Burianová doplavala v čase 4:34,21 čtvrtá… „Béčko“ ve složení Štěrbová L.-sestry Avramovy-Nováková P. skončilo osmé, mužská čtveřice Čejka-Jehlička Balcar-Jurica si za čas 4:15,36 zajistila 11.místo. A to byla definitivní tečka. Shrnutí našeho úspěšného domácího šampionátu se dočkáte brzo…