Mistrovství ČR – 1.den aneb „Bramborová Pavla“

V plzeňském bazéně na Slovanech začalo Zimní mistrovství ČR. Jako první se na start postavila Veronika Ročková, ale na 50 VZ nepokořila svůj letošní nejlepší čas (29,05 – 55.). Naopak se vylepšil David Jehlička, který si vyzkoušel nezvyklou trať 50 VZ a zlepšeným časem 24,80 skončil 33. Pak přišly na řadu vytrvalkyně. Ve druhé rozplavbě na 1500 VZ skvěle zaplavala Pavlína Úsměv ji slušíKubátová (foto). Strojovým tempem ukrajovala metr za metrem a dohmátla v čase 18:07,06 (o 32 sekund zlepšený čas), ale v konečném účtování starších dorostenek to bylo 4.místo – 0,3 od bronzu… Pavla Avramová doplavala v čase 18:10,66 a skončila na 19.místě. Na start se pak postavili plavci na 100 m polohovku. Martin Cöger se polepšil na 1:01,54 a bylo z toho 43.místo, v kategorii starších dorostenců skončil na 22.místě Tadeáš Havránek (1:03,57). Vylepšila se i Veronika Ročková na 1:09,68 (34.). Opět na řadu přišli vytrvalci – Dan Čaban zlepšeným časem skončil 8. v kategorii mladších dorostenců (17:30,61). Ve stejné kategorii doplaval Pepa Jurica na 15.místě (18:11,25). Ve finálovém bloku se pak v poslední rozplavbě na 1500 VZ představila i Lenka Štěrbová. Po první třetině závodu bylo sedm kandidátek na medaili, pak se ale pole začalo trhat. Lenka i přes velkou snahu začala ztrácet a v cíli se zastavil čas na 17:07,98 a to tentokrát stačilo na konečné 7.místo.