Mistrovství ČR – 1. den MEDAILE PRO JANU, LIMIT PRO ÁĎU

V pátek začalo v Pardubicích Mistrovství ČR dospělých, které je pro českou špičku poslední šancí, jak splnit limity a zajistit si letenku do Ria. Téměř 400 plavců bude bojovat nejen o limity, ale i o domácí tituly. Červenobílé barvy bude hájit hned 1ě našich plavců.
Prvním závodem byl sprint na 50 m volným způsobem. Stejně jako v Plzni startovala hned v první rozplavbě Adéla Vavřinová a stejně jako v západočeské metropoli první rozplavbu vyhrála a postoupila ze sedmého místa do semifinále časem 27,46. Ve čtvrté rozplavbě ji napodobila Jana Klusáčková a časem 27,00 postoupila do semifinále z druhého místa. Výsledky dalších našich plavců: 18. Kateřina Burianová 28,10 18., Adéla Teclová 28,23 23., Kačka Avramová 29,57 39. a Lukáš Balcar 26,45 39. Druhou sprinterskou disciplínou byla ta prsařská. Míša Štěrbová doplavala v čase 25,80 na 21. místě, to David Jehlička zabojoval a časem 30,76 postoupil z 12.místa do semifinále. O první příjemné překvapení se postarala Anča Šádková. V nejlepším letošním čase na 200 m znak – 2:31,29 – postoupila překvapivě rovnou do finále „A“ z 8.místa. Další disciplínou byla 400 VZ a i tady se našim plavcůmpodařilo proklouznout mezi nejlepších osm. Nejprve Lenka Štěrbová za 4as 4:34,53 a hned poté i dorostenecký mistr z Plzně Jan Čejka za 4:13,99. Pavla Avramová skončila na 25.místě (4:53,77). Ani na 100 M jsme nevyšli naprázdno – Míša Štěrbová za čas 1:05,76 si připsala páté místo a překvapivě i znakařka Kačka Burianová za čas 1:07,68 z místa osmého. Na 18.místě v nejlepším letošním čase doplavala Adéla Teclová (1:10,14). 200 PZ a to je jistota pro Adélu Vavřinovou, která v pohodě v čase 2:24,65 postoupila do „áčka“ ze 4.místa. Do „béčka“ z 12.místa pak postoupila Eňa Štěrbová (2:34,00). Lukáš Balcar pak skončil na 33.místě ve stejné disciplíně (2:23,91). V semifinále na 50 VZ jsme byli úspěšní z 50%. Jana Klusáčková ještě vylepšila ranní čas na 26,74 a postupuje do odpoledního finále na „stříbrné“ pozici. Adéla Vavřinová skončila 11. za 27,57. Půl sekundy chybělo Davidu Jehličkovi k postupu do finále.i přes vylepšený čas – 30,57 – skončil na 9. místě…

Jana Klusáčková-Anna Kolářová-Martina Elhenická

Finále začaly sprinterky na 50 m volný způsob. Jana Klusáčková potvrdila skvělou sezónu a dohmátla v čase 26,80 na 2.místě a vybojovala stříbrnou medaili. Když Jana sbírala medaile, tak vítězka dnešního závodu se teprve narodila (dělí je dvacet let)… Další zastoupení ve finále „A“ jsme měli zásluhou Anči Šádkové na 200 Z. Anča začala skvěle, v polovině závodu plavala o tři vteřiny rychleji než v rozplavbě. Nakonec z toho bylo sice „jen“ osmé místo, ale v osobním rekordu 2:29,37. Na 400 VZ jsme měli ve finále „A“ Eňu Štěrbovou, která nezopakovala dopolední čas a dohmátla v čase 4:37,50 osmá, stejně jako Honzík Čejka. I jemu stačil čas 4:15,57 na osmou pozici. Následující disciplínou byla 100 M, kde v áčku startovala dvojice Míša Štěrbová a Kačka Burianová. Míša nakonec vylepšila dopolední čas na 1:05,57 a skončila šestá, Kačka dohmátla v čase 1:07,85 osmá. V očekávaní přišla disciplína 200 PZ. S čistou hlavou šla do závodu Adéla Vavřinová. Limit na MEJ ji v Plzni, kde byla poslední možnost ho splnit, unikl o 0,81 (limit byl 2:22,53). Tady začala svižně delfín, výborně zaplaval znak, otáčela na druhém místě, i v prsařském úseku držela kontakt, byť otáčela už čtvrtá, ale zabojovala na kraul a dohmat? Časomíra se zastavila na 2:22,00. Skvělý osobák, byť bramborová medaile, ale limit nakonec splnila. Pozdě, ale přece, dokázala, že na něj měla! Super! Za rok to vyjde 🙂 .Připomeňme ještě skvělý finiš Eni v „béčku“, kde vybojovala deváté místo za čas 2:31,33.Závěr obstaraly štafety na 4×200 VZ. Čtveřice Eňa Štěrbová-Áďa Teclová-Míša Štěrbová-Áďa Vavřinová vybojovala 5.místo v čase 8:57,53, o místo horší byla čtveřice mužů Pepa Jurica-David Jehlička-Honza Čejka-Lukáš Balcar (8:27,56).