Mistrovský titul zůstal doma

Druhým dnem pokračoval Český pohár na Seči 43.ročníkem Memoriálu Miroslava Kroufka, který se na trati 10 km plaval nejen o věčně putovní pohár, ale především i o mistrovské medaile a nominace na evropské a světové šampionáty. Důležitost závodu podtrhla i záznam točící Česká televize.

10 km ženy

V 11 hodin odstartovaly ženy na svoji mistrovskou trať 10 km. Od začátku spolu plavala trojice tvořící sesterské duo Eňa a Míša Štěrbovy, kterým sekundovala Alena Benešová z USK Praha. Během celého závodu vydrželo celé trio pohromadě a rozhodoval až finiš. Ten nakonec skončil podle předpokladů – Vyhrála Lenka Štěrbová ve výborném čase 2:00:25,3, o dohmat zpět skončila stříbrná Alena Benešová (ta vybojovala mistrovský titul v kategorii starších dorostenek) a bronz mezi dospělými a stříbro ve starších dorostenkách patří Míše Štěrbové (2:00:31,1). Úspěch domácích červenobílých barev podtrhla bronzem v kategorii starších dorostenek Pavla Avramová (2:05:45,0).

10 km starší dorostenky

O dvě hodiny později odstartovali muži a v čele se po celou dobu držela pětice plavců, ze které nakonec titul vybojoval Matěj Kozubek z Bohemians Praha. Z pardubických barev skončil v kategorii staršího dorostu Dan Čaban pátý (2:12:18,3 – celkově 11.), Petr Matěna v kategorii masters „G“ vybojoval titul (2:27:27,6 – 17.), Aleš Rucký v kategorii masters „E“ skončil čtvrtý (2:37:22,4 – 20.), Josef Knotek v kategorii mladších dorostenců 6. v čase 2:48:10,0 (27.)  a jeho bratr Jan v čase 3:23:48,6 celkově 37. V nově zavedené kategorii kadetů (není to však mistrovská trať) si letos dobře vede i Petr Bareš, který doplaval na trati 10 km nakonec třetí v čase 2:37:35,4!
            V rámcových závodech doplavali naši plavci na trati 3 km takto: Karel Gobernac 46:50,7 – 2.místo a Zbyněk Melichar 1:10:40,7 – 10.místo. Na startu se po delší odmlce objevila bývalá naše členka Jana Řezníčková, která si vyzkoušela trať 3 km a doplavala v čase 1:04:43,1 šestá…