Mikula v Prostějově dvakrát bronzový

Zimní mistrovství 12letých žáků pro rok 2018 je minulostí. A díky Vilému Mikulovi zanechal na stupních vítězů svoji stopu i náš plavecký oddíl. Celkem dvě bronzové medaile vyplaval Mikeš na tratích 100 a 400 polohově!

O tomto víkendu se konal šampionát mladšího žactva (ročník narození 2006) v Prostějově. Na Hanou nakonec odjeli pouze dva naši zástupci – Vilém Mikula a Eliška Němcová. Nejprve přišla na řadu v sobotu dopoledne disciplína 200 volný způsob, ve které se představil Vilda a časem 2:18,05 (rozjížděl 1:07,54) dohmátl na 6. pozici. Na 200 kraul a 100 prsa žaček zůstala mezi náhradnicemi Eliška. Před sobotní polední pauzou se znovu na startu objevil Mikeš v disciplíně 100 polohově a byla z toho jeho první medaile, když časem 1:09,30 dohmátl v cíli jako třetí.

Mikeš na stupních vítězů při vyhlašování 100 polohový závod.

Odpoledne přišla v kraulovém sprintu na řadu Eliška, již bohužel sužovala viróza a po 14denním tréninkovém výpadku to bylo na jejím výkonu znát. Časem 31,16 se umístila až na 27. místě. Vilda si ve stejné disciplíně tentokrát na svůj účet připsal nepopulární bramborové čtvrté místo časem 28,39. Ke konci sobotního programu se znovu představil na startu Mikeš, konkrétně na 200 polohově, když časem 2:33,24 dohmátl pátý.

V neděli se začínalo disciplínou 200 znak, ve které Vilda vybojoval čtvrté místo časem 2:32,42 (rozjížděl 1:15,32). Na 200 prsa žaček zaostala za svým nejlepším letošním časem o 3 vteřiny Eliška Němcová a skončila 28. (3:12,25). Na stejném místě dohmátla i v královské disciplíně 100 volným způsobem časem 1:09,65. Zlatou tečkou na závěr Zimního mistrovství ČR mladšího žactva byla disciplína 400 polohový závod, ve kterém Mikeš vybojoval svoji druhou bronzovou medaili na tomto šampionátu časem 5:29,04! Gratulujeme 🙂