MM Slovenska – na úvod dvě medaile

Od pátku do neděle se v olympijském středisku v Šamoríně koná Mezinárodní mistrovství Slovenska na krátkém bazénu za účasti nejen domácích plavců, ale startují i plavci z České republiky, Rakouska, Lucemburska a Maďarska.
Hned první den se výrazně dařilo i našim plavcům. Na 50 VZ si výrazně polepšil Matouš Rejman – 24,23 (21.), Áďa Vavřinová dohmátla v čase 26,40 a jako poslední proklouzla do odpoledního finále „A“. Poprvé se v červenobílých barvách představila Káťa Laňková v disciplíně na 100 P a v nejlepším osobním časem 1:10,95 postoupila jako šestá do finále. S jistotou postoupil mezi nejlepších osm na 200 Z i Honza Čejka (2:04,82) jako čtvrtý. Na 50 M si znovu vylepšili čas jak Matouš (25,78 – 18.), tak i Káťa (29,81 – 20.). Závod na 400 PZ se plaval rovnou na čas. Nejprve Honza Teplý začal velmi rychle a v mezičase na 100 M si udělal první OR (1:07,26) a v cíli i druhý -skvělých 4:48,98 a celkově 12.místo. V nejrychlejší rozplavbě pak Honza Čejka dohmátl v čase 4:33,66 a celkově skončil pátý. Krátké soustředění s plavci SCM I. tady absolvovala Áďa a zdá se, že ji pobyt tady svědčil. Ve vyrovnaném závodě, kde mezi prvním a třetím plavcem bylo jen 0,31s, skončila v osobáku 4:47,49 právě třetí a vyplavala tak první bronzovou medaili 🙂 . V posledním dopoledním závodě na 800 VZ Adam Klásek, rovněž povzbuzen soustředěním s SCM, zaplaval čas 8:29,53 a skončil pátý.
Podvečerní finálový blok začala osmým místem Áďa na 50 VZ (26,55), poté si o setinu vylepšila čas Káťa na 100 P, i když po rychlejší první polovině (33,10) to vypadalo na rychlejší čas. V posledním našem finálovém vystoupení vyhrál Honza systémem start – cíl 200 Z v čase 1:57,09. V polovině trati měl náskok 1,5 sekundy (57,11) a i druhou stovku stlačil pod jednu minutu (59,98) a náskok bezpečně udržel. Byl z toho nejen osobní rekord, ale i nový oddílový!
Po pátku tak máme ve sbírce dvě medaile – zlato pro Honzu na 200 Z a bronz pro Áďu ze 400 PZ. 🙂