Memoriál Miroslava Kroufka po třicátédeváté!

V sobotu se na Sečské přehradě uskuteční další kolo Českého poháru – už 39.ročník Memoriálu Miroslava Kroufka, jednoho z nejstarších závodů v Čechách. Tento závod je zároveň třetím kolen Tour de Open Water Swimming 2013. Přihlášky dorazily od 27 oddílů a to nejen z ČR, ale i ze Slovenska a Polska, celkem 159 plavců.

Hlavním závodem je trať 10 km, který se poplave na pěti dvoukilometrových kolech. Loňský vítěz – pětinásobný vítěz věčně putovního poháru Rostislav Vítek z Komety Brno – bude na startu chybět, protože plní trenérské povinnosti na Univerziádě v ruské Kazani. Přihlásilo se celkem 48 mužů a 26 žen. Mezi favority v kategorii mužů patří Jakub Tobiáš z Komety Brno, Michael Mrůzek z TJ Krnov a Ondřej Baumrt ze Slavie Chomutov. V kategorii žen pak domácí Lenka Štěrbová. Premiéru v domácích barvách si odbude Pavlína Kubátová, která minulý týden posílila pardubické síly přestupem z Kolína.

 

Dalším závodem pak bude trať na 3 km, kde startují všechny věkové kategorie – od mladších žáků až po veterány. Především v žákovských kategoriích budou mít domácí plavci ty nejvyšší ambice – v mladších žácích Vojislav Štěrba, ve starších žácích Lukáš Balcar a ve starších žačkách Míša Štěrbová či Pavla Avramová. Posledním závodem je pak dodatkový závod na 1 km. Start kratších tratí je v 11.00 hodin a start na 10 km ve 13.30 hod pod Autocampingem na pláži.