Memoriál Alfréda Nikodéma

Lenka před startem Poslední ročníky Memoriálu Alfreda Nikodéma se nesou ve znamení překonávání rekordů v počtu účastníků a letošní rok nebyl jiný. Loňský rekord 245 plavců byl překonán o 41 a aktuální rekord se tak zastavil na 286 aktivních účastnících.
Rekordní počet plavců, celkem 94 (75 mužů a 19 žen), se postavil i na start nejdelšího závodu na 750 metrů. Na startu jediné soutěžní tratě v rámci Memoriálu se letos poprvé objevila i česká reprezentantka v dálkovém plavání pardubická Lenka Štěrbová, která následně potvrdila své kvality a stylem start – cíl si doplavala pro vítězství. Zdatně jí sekundovala Magda Okurková (Fides Brno), která, s odstupem 17 vteřin, brala stříbro, pro bronz si doplavala oddílová kolegyně vítězky Iveta Nováková, Zuzana Miškovská pak byla klasifikována na 16.místě. Až za vítěznou trojicí žen doplavali do cíle nejlepší muži. Zlato zůstalo v našem oddíle, když zvítězil Petr Tomášek, za kterým doplavala dvojice plavců PK Zábřeh Roman Křupka a Milan Štencl, pardubický Jan Kosek skončil na 50.místě.
Vojko Štěrba Zbylá necelá dvoustovka plavců pak před zraky několika tisíc diváků, kteří si opět na Štěpána našli cestu k Vltavě, absolvovala nesoutěžní tratě na 300 a 100 metrů. Na nich se objevil Radek Sedlák a Renata Nováková (oba 300 m), Vojislav Štěrba a Barbora Sedláková (oba 100 m).
Byli jsme vidětHonza Novák a Michal ŠtěrbaLenka s Ivetou při vyhlášenísestry Novákovy s legendouVysledky z Nikodéma