Mělice 2019

Poslední venkovní závody českého poháru v dálkovém plavání se konaly tento víkend na Mělicích. V sobotu to byl hlavní závod o Pohár Lídy Jelínkové na 5km žen, který vyhrála polská závodnice Aleksandra BEDNAREK. Z pardubických plavců si nejlépe vedla Kristýna Jurčíková, celkově druhá žena na 5km a Kateřina Hromadníková, celkově čtvrtá žena tohoto závodu.

Plavalo se však i na dalších tratích. Na 15km trati byl dokonce posunut rekord v počtu účastníku na této dlouhé trati. Naši vytrvalci Aleš Rucký a Petr Matěna se srovnali za sebou na 10. resp. 11.místě. Plaval se i závod na 3 a 1km, který byl také součástí Plaveckého Pardubického Poháru a účastnili se ho „neprofesionální“ plavci, kteří si vyzkoušeli takovou trať mnohdy poprvé. V sobotu sice nepřálo počasí, ale voda byla ještě dostatečně teplá, aby se i mladším ročníkům podařilo závod dokončit. Po doplavání se závodníci hromadili u ohně nebo plynových ohřívačů a vyprávěli si zážitky ze závodu. Po doplavání všech plavců proběhlo vyhlášení výsledků všech závodů. Hned poté následovala beseda s plavci, kteří přeplavali kanál La Manche. Když se setmělo, mohl si každý vyzkoušet noční závod na 500m. Nakonec se do vod nočních Mělic ponořilo 26 plavců všech věkových kategorií. V neděli ráno jsme pokračovali závodem Podzimní rožeň, který se plaval jako superfinále žákovských kategorií. Na 5km to byli starší žáci a žačky a kadeti a kadetky a na trati 3km mladší žáci a mladší žačky. Tyto závody celkem podstatně zamíchaly s celkovým pořadím Českého poháru. Jednotlivé závody tentokrát nebyly vyhlašovány, ale celý den se plaval o nejpočetnější družstva a těmi se stali plavci z Hodonína, Havířova a Neratovic. Pizzy z místní pizzerie Deli chutnaly všem. Ještě se vyhlašovala sprintérská prémie mužů a žen v závodě na 5km a jejich držiteli se stali nadějní plavci Tomáš REISSMÜLLER a Veronika SEIDLOVÁ a snad oběma kuřecí pannini chutnaly. Z pardubických závodníků se nejúspěšnějšími plavci stali shodně za druhá místa Renata Nováková (5km), Petr Matěna (3km) a Kateřina Hromadníková (3km).
Na závěr a tentokrát s hodinovým předstihem byl vyhlášen Český pohár všech žákovských kategorií a kadetů a to byla krásná tečka za snad celkem vydařeným víkendem.