Medaile, brambory a překvápko

IMG_2053V pátek odpoledne začalo Mistrovství ČR dorostu sprinterskými rozplavbami na nejkratší plaveckou vzdálenost. V kategorii mladších dorostenek se jako první na start postavila Kačka Burianová na 50 VZ a v osobním rekordu (27,95) postoupila do podvečerního finále z 5. místa. Totéž zopakovaly i obě Adély – Vavřinová časem 27,51 postoupila z druhého místa, Teclová zaplavala čas 28,26 a k postupu ji scházelo šestnáct setin a skončila desátá. I na 50 Z si Kačka Burianová vylepšila nejlepší čas a potvrdila limit do juniorské reprezentace časem 31,45 a postupila do finále z 2.místa. První kdo zasáhl do závodů v kategorii starších dorostenek byla Anča Šádková na 50 Z. Z krajní osmé dráhy zaplavala nad očekávání výborně, vylepšila si letošní maximum téměř o dvě vteřiny a jen pět (!) setin ji chybělo k postupu do finále… Milé překvápko. Ani ve třetím sprintu – 50 M – nezůstala děvčata bez finále. Míša Štěrbová si sice vylepšila letošní čas na 30,66, ale stačilo to jen na 15.místo, Adéla Vavřinová posunula svůj čas na 29,02 a postoupila do finále ze třetího místa. Protože v prsařských disciplínách jsme zastoupení neměli, přišly na start vytrvalkyně. Pavla Avramová skončila osmá na 800 VZ časem 9:55,88.
Finálový blok začaly sprinterky na 50 VZ. Stříbrný úsměv vyloudil na tváři čas 27,59 Adéle Vavřinové, sedmé místo si připsala Kačka Buriánová za čas 28,11. Na 50 Z si Kačka „přispala“ na startu a to ji asi stálo medaili – čtvrté místo a čas 31,61 (0,16 od bronzu). Ani vylepšený čas z rozplaveb na 28,99 na 50 M na medaili Adéle Vavřinové nestačil a byla z toho druhá naše „brambora“. V závěrečné štafetě na 4×100 PZ, pak čtveřice Burianová-Vavřinová-Štěrbová-Teclová zaplavala ve vyrovnaném závodě čas 4:36,22 a skončila na 6.místě (pro zajímavost – z 11 štafet jen naše štafeta byla složena čistě z mladších dorostenek).