ME v Budapešti (3)

(NEDĚLE 16.5.) Posledním závodem na otevřené vodě byl závod na 25 km, kam opět Eňa nastoupila. Celý šampionát se potýkala s „problémovým“ neoprenem, který ji jednoduše neseděl. Ani ten na 5 km, ani ten na 10 km. Takže nastalo „upravení“ neoprenu, ale podle výsledku z nedělního závodu to nedopadlo podle představ a Eňa závod nedokončila… To se jí snad ještě nestalo 🙁
(ČTVRTEK 13.5.) Ve svém druhém závodě na 10 km se opět na start připravila i Eňa. Téměř do poloviny závodu se početná skupina plavkyň držela pohromadě, ale pak se zvyšujícím se tempu se startovní pole začalo trhat. Titul nakonec opět vybojovala Sharon Van Rouwendaalová (1:59:12,7), na 11. místě skočila Alena Benešová (2:01:05,3), Eňa nakonec byla na 21. místě v čase 2:10:15,7… Poslední start – 25 km – ji čeká v neděli 16. 5.

(STŘEDA 12.5.) První závod na evropském šampionátu v Budapešti mají za sebou dálkoví plavci. Závod na 5 km absolvovali v maďarském jezeře Lupa ženy i muži. Vítězství vybojovali Sharon Van Rouwendaalová z Nizozemska a Gregorio Paltrinieri z Itálie. Českou republiku reprezentovalo hned 6 závodníků, nejlepší umístění vybojovala Alena Benešová, která skončila na 11. místě. Závod žen na 5 km byl dnes na programu jako první, na start se postavilo 20 závodnic z 11 evropských zemí. Nejlépe si vedla Alena Benešová, která dohmátla na 11. místě a výkonem 1:00:46,1 zaostala za vítěznou Rouwendaalovou o 2 minuty. Lenka Štěrbová se držela blízko své reprezentační kolegyně, za kterou zaostala o 6 sekund a obsadila celkové 16. místo. Přestože teplota vody lehce přesáhla 18°C, povolili rozhodčí plavání v neoprenech. Eňa zvolila neopren velikosti „S“, ale v závěru boje o konečné umístění ji „odešly nohy“  a tak na dnešní závod si vezme větší.