MČR sobota – zlatý výlov pokračuje

Jenda po 200 VZ…

Pilným sběratelem zlatého pokladu je Honza Čejka – se zlatou pravidelnosti v individuálních závodech drží průměr dvě zlata za den. Dnešek nebyl výjimkou. K tomu naši borci přidali i dvě stříbra – Týna Jiránková na 50 m znak v kategorii mladších dorostenek a čtveřice kluků na 4×200 m volný způsob.
50 Z Týna postoupila z druhého místa do semifinále (31,76), „bloudící“ Áďa Vavřinová o kategorii výš ze šestého místa (31,98), Hanča pak 13. za 33,99 a Honza jak jinak z 1.místa za 26,28. Posledním dopoledním indivindi závodem bylo semifinále, kde si Týna zajistila časem 31,72 stříbrnou medaili, Áďa se vylepšila na 31,51, ale tentokrát to stačilo na 6.místo. A Honza šesté zlato za čas 26,11…
200 VZ Jediným zástupcem byla Áďa Teclová, která si vylepšila čas z VC Pardubic na 2:07,61 a do nedělního open finále postoupila ze čtvrtého místa. Už celkově čtvrtý skončil i Jenda Klásek v čase 1:59,25 v kategorii mladších dorostenců. Páté zlato – Honza po taktickém výkonu v čase 1:53,51, Adam Klásek pak skončil 13. za 1:59,29.
100 P Týna postupuje ze 4.místa do semifinále v novém osobáku 1:15,27, Marky pak ve starších postoupila do semifinále osmým časem za 1:19,34, její sestra Míša skončila 11. za 1:21,15.
200 M Eňa Štěrbová zaplavala čas 2:27,93 a skončila celkově 13. V open kategorii Matouš Rejman si vylepšil nejlepší čas na 2:12,68 a skončil na 15.místě. Adam pak v kategorii starších osmý za 2:16,70.
4×200 VZ Na startu i naše dvě – holky tentokrát ve složení – sestry Navrátilovy-Hanča-Kačka zaplavaly čas 9:32,31 a skončily páté. Kluci dohmátli na druhém místě a štafeta plavala ve složení Dan-Adam-Jenda-Honza.
A naše bilance před posledním dnem: 17 medailí 6 – 5 – 6