MČR neděle – zlato i pro Áďu

1.místo Áďa 400 PZ

Poslední den mistrovství – poslední sprintová padesátka. Motýlková. Od rána sužovalo všechny velké teplo a každý vánek byl příjemným ochlazením.
50 M Ani osobák Týny za 30,30 nestačil na postup do semifinále, naopak Kačka Burianová postoupila ze čtvrtého místa (29,08), nakonec se o postup do semifinále open musela rozplavávat i Áďa Teclová, nejprve čas 29,68, pak 29,20 (OR) a postup. Do semi se probojoval i Jenda za osobák 27,71 skončil sedmý. Matouš v kategorii open si za čas 26,33 připsal 22.místo. V semifinále dorostu, kde se bojovalo o medaile, byl nejdříve Jenda sedmý (27,77) a Kačka se pak, neúspěšně, prala o medaili, ke které ji chybělo 12 setin v osobáku za 28,93! Slabou náplastí byl jen postup do „televizního“ open finále. Áďa v open semi skončila osmá (29,99).
400 PZ A hned o medaile. A Áďa se dočkala, sice k osobáku něco chybělo, ale zlato z toho bylo :-). Výborně však zaplavala Hanča a v osobáku si ve čtvrtý den mistrovství doplavala pro šesté místo za čas 5:26,04. Postup do open finále si kromě Ádi zajistila i Eňa v čase 5:17,09 (8.). V této disciplíně startoval i Honza Čejka, v cíli byl čtvrtý, ale posléze diskvalifikován za porušení pravidel…
800 VZ Pro druhou „bramboru“ si doplavala Eňa v čase 9:09,38, když k bronzu ji chybělo 2,42 s…
1500 VZ Nejprve si mladší z bratrů Klásků Jan doplaval v osobáku 17:42,42 pro 9.místo, Adam ve starší kategorii si za čas 17:22,43 připsal sedmé místo.
Finálový odpolední televizní přenos začal sprintem na 50 M – Kačka v open skončila osmá (29,14). 400 PZ – Áďa pátá 5:09,07, Eňa sedmá 5:16,76. Ze soboty se doplavávaly další disciplíny – 50 Z – Honza o dohmat prohrál zlato o 1,1s a vyplaval své „první“ stříbro (26,08). Vylepšit čas z rozplaveb chtěla jistě Áďa Teclová na 200 VZ, ale dohmat na 2:08,20 stačil na šesté místo. Už unavený Honza pak doplaval na stejné trati sedmý… A to byla taky tečka za našim úspěšným vystoupení.
Konečnému výčtu budeme věnovat samostatný příspěvek…