MČR čtvrtek – šest cinknutí na úvod

První den Mistrovství ČR přinesl našim barvám hned dvojnásobnou kompletní sadu medailí a k tomu i dvě „brambory“ 🙂 Ale po pořádku. Celý den byl ve znamení podmračené oblohy, z které často vypadávaly kapky deště a ani „vlezlá“ zima nebyla pro nikoho příjemná.
50 VZ Z rozplaveb se dále probojovali do semifinále – Týna Jiránková (mlky) v osobáku 28,01 osmým místem, Áďa Vavřinová (stky) za 27,17 (3.) a Káťa Burianová (stky) 27,69 (5.). Těsně unikl postup do „open“ Ádě Teclové v osobáku 27,74 (9.). Trochu za očekáváním zůstala Kačka Avramová (stky) za 29,24 (16.) a v open žačka Kája Teplá za 29,03 (45.). Těsně za svými nejlepšími časy dopadli i Jenda Klásek (mlci) 26,41 (12), Dan Toman (stci) 26,01 (16.) a Matouš Rejman (open) 25,41 (39.). V semifinále potvrdila postup Áďa a vyplavala v čase 27,27 bronzovou medaili, Kačka skončila pátá (27,86), Týna si ještě o dvě setiny vylepšila čas z dopoledne a skončila celkově osmá (27,99).
200 P Od dvoustovky výše se plave v kategorii dorostu o medaile už v rozplavbách. A tak v kategorii starších (stky) hned dopoledne doplavala pro šesté místo Marky Navrátilová časem 2:52,20. Její sestra Míša sice doplavala hned za ní, ale nesoučasným dohmatem na obrátce byla nakonec diskvalifikována…
400 VZ Nejprve přišla ke slovu Eňa Štěrbová (open) a vyplavala si časem 4:28,90 čtvrté místo a postup do odpoledního finále. Pro své první zlato si v dramatickém závodě doplaval Honza Čejka (stci) v osobáku 4:00,74, když o dvě (!!) setiny porazil Adama Hlobeně… Ve stejné kategorii doplaval Adam Klásek devátý (4:14,15), jeho bratr Jenda o kategorii níž skončil osmý v osobáku 4:21,41.
100 Z Do odpoledního semifinále v kategorii mladší dorostenek (mlky) postoupily ze třetího místa Týna Jiránková (1:09,15) a z osmého Maky Mísařová (1:10,65). Naopak za branami zůstaly Hanča Fousková (stky) za 1:12,94 (11.), hned za ní i Kačka Avramová (1:15,12). V open kategorii Kája Teplá za 1:12,82 (41.). V odpoledním semifinále neudržela Týna medailovou ambici a skončila „bramborová“ za 1:08,96, nemocí soužená Maky nakonec vybojovala alespoň sedmé místo (1:12,24). Pro své druhé zlato si po postupu z dopoledních rozplaveb (59,79) doplaval Hpnza v čase 57,22.
200 PZ Těsně prohrála Áďa Vavřinová titul s Terezou Muselovou, přesto s časem 2:21,15 byla spokojená a vybojovala stříbro a postoupila do odpoledního „open“ finále, kde doplavala na čtvrtém místě (2:23,45. Osobní rekord si vylepšila i Hanča Fousková na 2:31,90 a uzavřela první desítku, Kačka Burianová za čas 2:33,13 doplavala hned za ní 11. Stejné místo vybojoval i Adam Klásek (2:18,96), v kategorii „open“ Matouš Rejman v osobáku 2:16,49 skončil 20.
4×100 PZ V dorosteneckých štafetách si pro bronz doplavala čtveřice Maky Mísařová (1:11,55)-Týna Jiránková (1:15,05)-Kačka Burianová (1:06,70)-Áďa Vavřinová (59,75) v čase 4:33,05. Kluci byli pak ještě o stupínek lepší a sestava Honza Čejka (57,41)-Dan Toman (1:14,69)-Adam Klásek (58,95)-Jan Klásek (54,72) vybojovala stříbro za 4:05,77.