M-ČR den třetí – nejdřív chmury, pak radost

Ráno třetího dne Zimního mistrovství nás nezastihlo v povzbudivé náladě. Onemocněl Tadeáš Havránek. Tím se rozpadla i štafeta a tak v poledne odjel domů i Adam Skutil. První disciplínou byla 50 Z dívek,kde Lenka Štěrbová nečekaně proklouzla do dorosteneckého finále (32,38 – 6.), Míša Štěrbová pak skončila 38. (33,41 OR). Bezprostřeně po znakové padestáce pak nastoupila Lenka na 200 VZ a časem 2:13,15 skončila v kategorii st.dorostenek 10. O jedno místo lepší pak v kategorii mladších dorek skončila Šárka Stachová (2:15,19). Na prsařské stovce se už tak nedařilo Veronice Ročkové (viz foto), které více jak jedna vteřina chyběla ke svému nejlepšímu času, přesto se vešla do desítky (1:20,75 – 8.). Aby toho nebylo málo, nemoc si „sedá“ i na Martina Cögra a tak na stejné trati zaplaval jen průměrný čas 1:06,16, který nakonec přeci jen stačil na postup do semifinále dorostu. V poslední sobotní disciplíně,kde jsme měli zastoupení, byl závod na 200 M. Klára Svobodová si z kombinace 200 M – 400 PZ vybrala právě tuto trať a udělala dobře. Zlepšením o více než čtyři sekundy (2:38,34) si překvapivě vyplavala odpolední finále dorostu. Svůj nejlepší osobní výkon pokořila i Míša Štěrbová (2:32,23) a v celkovém pořadí obsadila 15.místo. V odpoledním finále nezvykle zafinišovala Lenka Štěrbová a na 50 m znak a v čase 32,17 obsadila 4.místo v kategorii st.dorek. Pochmurnou ranní náladu rozptýlil ve finále na 100 P Martin Cöger a vybojoval pro pardubické barvy druhou bronzovou medaili za čas 1:05,48. Ve finále bojovala na 200 M i Klára Svobodová (foto) a byť se o proti dopoledni zhoršila může být se svým výkonem maximálně spokojena – čas 2:39,55 a 8.místo. V závěrečné štafetě na 4×100 VZ doplavala pardubická děvčata v čase 4:10,90 na 10.místě – Šárka Stachová(1:03,28)-Lenka Štěrbová (1:01,87)-Veronika Ročková(1:03,17)-Míša Štěrbová(1:02,58).