M-ČR den čtvrtý konečně zlatý

Do posledního dne mistrovství ČR jsme vstoupili s nadějí, že se nám podaří ještě rozmnožit medailovou sbírku. Jako první začal naplňoval naše naděje Martin Cöger, který v závodě na 200 P zaplaval čas 2:22,33 a jako osmý proklouzl do odpoledního „OPEN“ finále. Jako jediný starší dorostenec v tomto finále má jistou zlatou medaili. Jen ho nesmí diskvalifikovat! Konečně ve stejné disciplíně prolomila hranici tří minut i Veronika Ročková a časem 2:58,42 obsadila osmé místo v kategorii straších dorek. Nejlepšího osobního času pak v „královské“ disciplíně,kterou je 100 VZ, doplaval ve stejné kategorii Václav Werner rovněž na osmém místě – čas 54,61. Na řadu pak přišly znakařky sestry Štěrbovy na sto metrové trati. Lepší byla Lenka, která zaplavala čas 1:08,38 a třetím časem v kategorii staršího dorostu postoupila do odpoledního finále, mladší Míša těsně zaostala za svým OR a v čase 1:10,63 skončila na 38. místě. Poslední dopolední disciplínou byla 800 VZ. Lépe se dařilo Lence Štěrbové, která si již před odpolední nejrychlejší rozplavbou zajistila ve své kategorii bronzovou medaili časem 9:30,99, byť o ni musela usilovně bojovat. Šárka Stachová pak v mladší kategorii obsadila sedmé místo, které ji potěšilo více než zaplavaný čas 10:01,52.

Odpolední finále pro nás začalo dobře. Martin Cöger zaplaval „čistě“ svoji hlavní trať a vybojoval zlatou medaili za čas 2:22,88. Další finalistkou byla Lenka
Štěrbová
v závodě na 100 Z. Předvedla nesmírně bojovný výkon a odměnou ji byla v pořadí třetí bronzová medaile v kategorii staršího dorostu. Posledním
vystoupením pardubických plavců byla štafeta dívek na 4×100 PZ,která dosáhla času 4:38,62 a skončila na 10.místě. Plavala ve složení Lenka Štěrbová (1:08,89)-Veronika Ročková (1:19,46)-Michaela Štěrbová (1:08,19)-Šárka Stachová (1:02,08).

Na Letním mistrovství ve Zlíně získali pardubičtí plavci tři bronzové medaile, nyní na Zimním mistrovství jednu zlatou a čtyři bronzové. Medailisté zůstali stejní – Lenka Štěrbová a Martin Cöger. Všichni ostatní udělali krok dopředu – především Václav Werner (2x 8. na 50 a 100 VZ), zlepšila se Veronika Ročková na prsařských tratích a Klára Svobodová na motýlku. Škoda onemocnění Tadeáše Havránka. Komu chomutovský bazén nesedl byla Šárka Stachová. Přesto její umístění je lepší než v létě a tak nemusí zase tolik truchlit, byť čekala od mistrovství jistě víc. Potěšením jsou výsledky všech štafet a tak můžeme hodnotit poslední letošní závod v roce 2011 jako úspěšný!