M-ČR Chomutov 1.den

Čtvrteční odpoledne bylo prvním dnem Zimního mistrovství ČR dorostu a dospělých v plavání. Přepažený 50-ti metrový bazén hostil téměř kompletní českou špičku, která minulý týden úspěšně hájila české barvy na ME. Z pardubických plavců do vody první skočila Veronika Ročková, která v závodě na 50 VZ dosáhla času 28,80 (v osobním rekordu) a skončila 13. v kategorii starších dorostenek. Poté skočil do bazénu na stejnou trať Václav Werner (viz foto) a dosáhl času 24,77 (OR) a skončil 8. v kategorii staršího dorostu, na prvním nepostupovém místě do finále. V nejdelším závodě žen na 1500 VZ první pardubickou medaili vybojovala Lenka Štěrbová, která měla punc bronzu v kategorii starších dorostenek. Čas 18:15,07 ale patřil spíše k těm průměrným a Lenka s ním rozhodně nebyla spokojená. Do pozitivní nálady nás vratil Martin Cöger, který na 100PZ dohmátl v čase 1:01,39 (OR) a skončil osmý v kategorii staršího dorostu. Ve výborném výkonu pokračovaly i polohovkářky – Michaela Štěrbová (1:10,40 OR – 39. v ženách) a Veronika Ročková (1:11,48 OR – 13. v kat.starších dorostenek).