LMČR 2019 mladšího žactva v Novém Jičíně je minulostí…

V pátek 14. 6. odcestovalo na severní Moravu pod vedením trenéra Martina Kratochvíla kvarteto plavkyň ročníku 2007 ve složení Aneta Brandýská, Lucie Kuryvialová, Tereza Procházková a Natálie Žáková poměřit síly na konci letní sezóny s nejlepšími plavci České republiky v kategorii mladších žáků. Pro ročník 2007 to byl letos vůbec první republikový šampionát v jejich začínající plavecké kariéře, a tak úspěchem rozhodně už byla samotná nominace našich plavkyň mezi elitu. V individuálních závodech ze všech našich děvčat v Novém Jičíně nejlépe dopadla Aneta Brandýská, která v neděli na 200 prsa v osobním rekordu 3:00,70 doplavala jako sedmá! Bohužel do bojů o mistrovské tituly se z červenobílých barev letos z krajských přeborů neprobojoval žádný chlapec…

Ve vynikající formě se na severu Čech představila také Lucie Kuryvialová, svěřenkyně Lenky Zemanové, která ve všech svých startech zaznamenala oproti krajskému přeboru, jež se konal na začátku června v Trutnově (pouhých 14 dní před mistrovstvím), citelné zlepšení. Lucka v sobotu startovala na 100 polohově a časem 1:18,97 obsadila 23. místo, v neděli potom plavala 100 motýlek a 100 kraul. Obě stovky jí vyšly na jedničku! Jak na motýlku časem 1:22,01, tak v kraulu časem 1:09,96 dohmátla shodně na 22. místě.

Anetka Brandýská se v sobotu po týdenní tréninkové pauze z důvodu školy v přírodě spíše rozplavávala. Nejprve se dopoledne  představila v disciplíně 100 prsa, kde časem lehce za osobním rekordem 1:26,71  dohmátla „až“ na 19. místě, následně ještě na 100 polohově (1:21,16). Odpoledne potom startovala na 200 polohově a časem 2:51,70 kosmeticky vylepšila své nedávno zaplavané osobní maximum. V neděli ji potom čekaly dvě dvoustovky. Nejprve startovala na 200 znak, kde časem 2:48,35 skončila na ne zcela uspokojivém 26. místě. Vše si však vynahradila na své oblíbené disciplíně 200 prsa, když v nejrychlejší rozplavbě dohmátla ve skvělém osobním rekordu 3:00,70 a celkově skončila sedmá, čímž se stala naší nejúspěšnější pardubickou plavkyní. Nutno podotknout, že dvoustovku rozjížděla za 1:26,51, tedy o něco rychleji než v sobotu dohmátla na poloviční trati! 🙂

Tereza Procházková se kvalifikovala na své první mistrovství celkem na 4 individuální starty. V sobotu dopoledne započala republikový šampionát 200 motýlkem, který plavala teprve podruhé v životě. Časem o kapku horším než na krajském přeboru v Trutnově skončila na 27. místě. Na 200 polohově potom dohmátla v osobním rekordu 2:52,74 těsně za Anetkou Brandýskou a připsala si tak opět 27. příčku v republikovém žebříčku děvčat narozených v roce 2007. V neděli na Terezku čekala nejprve stovka motýlkem, kde časem 1:26,31 (OR má za 1:24,56) dohmátla na 33. místě. Radost si potom udělala na závěr celého programu při disciplíně 400 polohový závod. Zde si vybojovala osobní rekord 6:16,47 a skončila na 26. místě.

Poslední členkou perníkářské výpravy v Novém Jičíně byla Natálie Žáková, která doplnila sobotní štafety. Dopoledne na 4×50 volným způsobem doplavala děvčata ve složení Lucie Kuryvialová (OR 31,43) – Natálie Žáková (35,63) – Aneta Brandýská (33,52) – Tereza Procházková (32,35) na 8. místě. Odpoledne potom na 4×50 polohový závod ve složení Aneta Brandýská (OR 37,46) – Natálie Žáková (44,09) – Tereza Procházková (33,59) – Lucie Kuryvialová (29,78) skončily naše holky nakonec sedmé!! 🙂

Zpestřením těchto závodů pro naše děti byla určitě i sobotní večerní návštěva betlému a hradu ve Štramberku, kam jsme se vydali společně i s kamarády ze sousedního Plaveckého klubu Pardubice.