LM ČR dorostu Zlín – pátek

ZLÍN 24.6.2011 Od pátku do neděle se ve Zlíně koná Letní mistrovství ČR dorostu, kterého se plavci ze 62 oddílů České republiky. Mezi nimi nechyběla ani desítka pardubických plavců. V pátečním odpoledni dostali přednost sprinteři. Jako první se na start postavila Šárka Stachová v závodě na 50 VZ. Sice vylepšila svůj nejlepší letošní čas, ale stačilo to jen 19.místo. Stejné místo obsadil ve stejné disciplíně i Václav Werner. Co se nepovedlo kraulerům, povedlo se prsařům. Jako osmá proklouzla do finále Veronika Ročková (na snímku) a jako druhý Martin Cöger. Svoji premiéru si pak odbyli v této věkové kategorii i Nikola Brožová (17. na 50 P a 19. na 50 Z) a Tadeáš Havránek (15. na 50 Z). Na poslední sprinterské trati 50 M si vylepšila Klára Svobodová osobní rekord o jednu sekundu a skončila na 14.místě. Ve finálovém bloku si pro konečné 8.místo v kategorii starších dorostenek dalším zlepším doplavala Veronika Ročková na 50 P časem 0:37,25. Alespoň see 3.místem Martina Cögra mohla být spokojena trenérka Jana Klusáčková. Martin zaostal za svým nejlepším letošním časem o 0,11 s. Jedinou odpolední delší tratí byl závod na 800 VZ, kde startovala i Lenka Štěrbová. Minulou sobotu úspěšně zvládla 20 km v rámci Českého poháru v Brně, dnes skončila čtvrtá na 800 VZ časem 9:36,77. Posledním závodem byly štafety na 4×100 PZ. Čtveřice dívek ve složení Lenka Štěrbová (1:15,65)-Veronika Ročková (1:21,00)-Klára Svobodová (1:09,75)-Šárka Stachová (1:02,85) dosáhla času 4:49,25 a skončila na osmém místě. Stejné místo obsadila i čtveřice Adam Skutil (1:07,69)-Martin Cöger (1:08,05)-Jakub Truhlář (1:06,55)-Václav Werner (57,58).