Limit pro Adélu Vavřinovou

IMG_20150411_175840 V sobotu se v pražském Podolí uskutečnil 11. ročník Jarní ceny Prahy za účasti téměř 700 plavců z 56 oddílů České republiky. Na startu byla i pětice našich plavců, kteří zásluhou dívek přivezli nejen umístění na stupních vítězů, ale i limit do juniorské reprezentacé. Po Vojko Štěrbovi (minulý týden na 1500 VZ), splnila limit i Adéla Vavřinová na 50 VZ!
A podařilo se to hned v první disciplíně, když vyhrála svoji disciplínu v kategorii mladších dorostenek v čase 27,85 a o tři setiny splnila limit. Na pátém místě dohmátla v osobním rekordu Kateřina Burianová (28,71). Hodnotu svého osobního nejlepšího času posunula i Kateřina Avramová, která skončila druhá v kategorii starších žaček v čase 28,85 a od limitu do juniorské reprezentace ji ještě dělí osmnáct setin. Těsně pod stupni nejlepších skončila opět pátá Katka Burianová na 100 m znak v čase 1:11,12. Adéla Vavřinová pak hned čtyřikrát skončila bramborová postupně na tratích 200 PZ (2:29,01), 200 VZ (2:13,45), 50 Z (32,66) a 100 VZ (1:00,87). Podruhé druhé místo vybojovala Katka Avramová na 200 VZ a kosmeticky si upravila osobní rekord na 2:19,71, Adéla Teclová doplavala sedmá ve stejné disciplíně v kategorii mladších dorostenek (2:14,51). V závodě na 50 m znak se stříbrného stupínku dočkala i Káťa Burianová v kvalitním osobním rekordu 31,95, pátá byla Kačka Avramová (34,88). Třetí druhé místo pro Kačku Avramovou na 100 VZ (1:04,09), osmé pro Adélu Teclovou (1:02,47) a páté na 200 Z pro Kačku Burianovou (2:38,50). Pro změnu čtvrté místo v poslední disciplíně na 100 M obsadila Kačka Avramová (1:13,92) a po čtyřech čtvrtých místech skončila třetí Adéla Vavřinová (1:07,08).
V celkovém hodnocení v kategorii starších žaček patřil třetí nejhodnotnější bodový výkon Kačce Avramové – 50 VZ a 556 bodů. V bodování družstev skončili naši plavci na sedmém místě se ziskem 50 bodů.