Limit a stupně vítězů

(příspěvek Michala Štěrby)
Druhé místo Míši Štěrbové na 200 m motýlek, ozdobené splněním kvalifikační-ho limitu do reprezentačního družstva starších juniorů, premiérová pohárová stříbrná medaile Dana Čabana na 1 500 m volný způsob a třetí místo Lenky Štěrbové na 800 m volný způsob, patřilo k tomu nejlepšímu, co sedmičlenná výprava SC PAP přivezla z druhého kola letošního Českého poháru v plavání – Velké ceny Ostravy. Soutěži dominovaly výkony českých reprezentantek Simony Baumrtové, Barbory Závadové a Petry Chocové, o nebývale vysoký počet překonaných rekordů velké ceny se zasloužili také Pavel Janeček a Michal Rubáček.
Hodnocení pardubických plavců: Pavla Avramová: Tréninkové časy naznačovaly možnost výrazného posunu osobních re-kordů, nakonec se ale opravdu podařil jen závod na 1 500 VZ, kde Pája obsadila šesté mís-to za 18:39,73.
Daniel Čaban: Na kratších tratích Danovi tradičně chyběla síla a dravost, ale od 400 m výše svým „od boha daným“ skluzem po vodě a znovu se probouzející vytrvalostí slavil úspěchy vrcholící skvělým druhým místem na 1 500 VZ za 17:47,10. Josef Jurica: Pepa absolvoval ze všech Pardubáků nejvíce disciplín, výrazné posunutí osobních rekordů na dlouhém bazénu zaznamenal na 200 PZ, 800 VZ a především na 1 500 VZ.
Pavlína Kubátová: Pája žádným výkonem vyloženě neoslnila, nicméně velmi solidně ab-solvovala všechny své starty, nejvýraznějším úspěchem byla pátá příčka na 1 500 VZ a kva-litní čas 18:37,14
Aneta Pučanová: Po dlouhém tréninkovém výpadku Anet ještě nemá sílu ani energii. Star-ty na středních tratích doslova protrpěla, 50 m motýlkový a kraulový sprint měly o poznání lepší kvalitu.
Lenka Štěrbová: Ze studijních důvodů vynechala sobotní program, v neděli absolvovala 400 PZ v novém osobním rekordu na 50-ti m bazénu 5:15,81, ale byla diskvalifikovaná pro nestejnoměrný dohmat po prsařském úseku, Eňa si tak z Ostravy odvezla alespoň bronz na 800 m VZ za čas 9:15,66.
Michaela Štěrbová: Ve finále své královské disciplíny 200 m motýlek obsadila časem 2:24,00 druhé místo, když rychlejší byla jen Barbora Závadová. Polohovky se Míše moc ne-dařily, ztrácela hlavně na prsařském úseku.