Létu vévodí dálkaři – od ČP přes ME a MSJ v Hoornu zpět k ČP

Po 42.ročníku Memoriálu Miroslava Kroufka na Seči,pokračoval Českýpohár v dálkovém plavání maratónem na Brněnské přehradě a Pohárem Vltavy v Praze. Tento víkend se měly konat závody na Hlučínské přehradě. Závody však byly z důvodů špatné kvality vody zrušeny – sobotní závody kompletně, nedělní přesunuty na Stříbrný rybník (informace na www.plavani.info).
Výsledky a průběžné pořadí Českého poháru najdete na stránkách dálkového plavání (viz. odkaz výše).

Lenka Štěrbová

V holandském Hoornu se uskutečnilo letošní Mistrovství Evropy v dálkovém plavání. Plavci soutěžili na tradičních tratích – 5 km intervalově, 10 km, soutěž hlídek a včerejší závof na 25 km. Matěj Kozubek zajistil české výpravě nejlepší umístění na celém šampionátu, když doplaval na 7. místě. Mezi ženami dokončila závod jen naše Lenka Štěrbová, když Silvie Rybářová ještě před desátým kilometrem ze závodu odstoupila. Štěrbová prožila podobný závod jako Kozubek. V první polovině závodu se několikrát objevila na mezičasech na prvním místě, aby se v závěru propadla na konec první desítky a skončila desátá.
Tituly mistrů Evropy získali Martina Grimaldi z Itálie a Francouz Axel Reymond.
25 km ženy
1. Martina GRIMALDI Itálie
2. Olga KOZYDUB Rusko
3. Caroline JOUISSE Francie
10. Lenka ŠTĚRBOVÁ Česko

2016_Hoorn_WJOWSC_4_1_WJ_Open_Water_Sw_CH_B_Final_web_400 V Hoornu dnes začíná 3. Mistrovství světa juniorů v dálkovém plavání. Ani tady nebudeme chybět. Kvalifikační podmínky splnila Míša Štěrbová a dnes se postaví na start závodu na 7,5 km ve 14.00 hod. O průběhu závodu nás informovala Eňa – hned po startu se utrhla Španělka Paula Ruiz, která postupně navyšovala svůj náskok a vyhrála s náskokem dvě a půl minuty, pak se vytvořil balík 23 plavkyň, na který Míša ztrácela 30 sekund, dotáhla postupně Kanaďanku a Australanku, které ve finiši porazila a doplavala na 25 místě se ztrátou devět a půl minuty.
7,5 km juniorky 16-17 let
1. Paula RUIZ Španělsko 1:29:55,7
2. Oceane CASSIGNOL Francie 1:32:31,0
3. Fuwei DONG Čína 1:32:34,8
25. Michaela ŠTĚRBOVÁ Česko 1:39:29,1

Míša Štěrbová

Posledním vystoupením Míši byl start ve štafetě na 4×1250 m, kde ve čtveřici spolu s Tomášem Ludvíkem, Jirkou Landsmanem a finišmenkou Alenou Benešovou vybojovala 13.místo.

Český pohár pokračuje na konci července závodem v Havířově.