Lenka Štěrbová na Evropský pohár

Úvodní závod letošní sezóny dálkového plavání na otevřené vodě se v sobotu po odmlce několika desetiletí vrátil na Máchovo jezero, místu kdysi pro dálková tempa zaslíbenému. Plavci SCPA Pardubice zde podle očekávání úspěšně navázali na pardubickou medailovou tradici zahájenou před předlouhými 31 lety, kdy na „Mácháči“ současný trenér SG Tomáš Neterda, tehdy ještě v barvách TJ VCHZ, obsadil druhé místo!
Lenka „Eňa“ Štěrbová se po chorvatském soustředění ve vlnách Máchova jezera cítila jako doma a suverénně zvítězila v hlavním závodě na 5 km, když k prvnímu místu v kategorii žen a dorostenek přidala i čtvrtou pozici v absolutním pořadí mezi muži! Její třináctiletá sestra Míša vybojovala body za prvenství mezi staršími žákyněmi, ale co je ještě mnohem cennější, doplavala třetí mezi ženami, hned za Lenkou a další českou reprezentantkou Magdou Okurkovou z Komety Brno. Slibnou formu prokázali i další pardubičtí plavci – sestry Iveta a Renata Novákovy (mladší Renata dokonce absolvovala tzv. „dvojboj“, když v jednom dnu zvládla závody na 5 i 3 km!), nezlomný bojovník Petr Matěna, letos poprvé startující v kategorii na 50 let…, vítěz závodu na 5 km staršího žactva Pepa Jurica, či Lenka Štěrbová st., která opět prohnala soupeřky o generaci mladší.
Pro Lenku Štěrbovou ml. byl závod na Máchově jezeře generální zkouškou před startem na Evropském poháru v turecké Antalyi, který se uskuteční v sobotu 2. června. Společně s ní se s evropskou konkurencí ve vodách Středozemního moře poměří a další čeští reprezentanti Dominika Hovorková a Vít Ingeduld z Českých Budějovic a Ján Kútnik z Brna. Český pohár v DP pokračuje ve stejném termínu závodem v Tovačově u Prostějova. Nejlepší české dálkové plavce, včetně Eni Štěrbové pak uvidíme 9. a 10. června v Mělicích, kde tradiční závod ČP pořádá náš oddíl.