Lenka mezi nejlepšími

Nejúspěšnější sportovci Pardubického kraje 2013 byli dekorováni
Ve středu 26. března byli v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí vyhlášeni nejúspěšnější sportovci roku 2013 v rámci Pardubického kraje. Do „Síně slávy“ Pardubického kraje byli uvedeni bývalí aktivní sportovci a nyní trenéři mládeže Jaroslav Brož a Petr Bucháček.
Česká unie sportu, ČOK-CZ, město Ústí nad Orlicí a regionální Deník připravili pro sportovce Pardubického kraje slavnostní vyhlášení těch nejúspěšnějších v roce 2013 podle jedenácti kategorií.
V kategorii jednotlivců bylo oceněno bez uvedení pořadí deset sportovců z řad mládeže v zastoupení Pardubic, Letohradu a Poličky.
Mezi deseti dospělými dominovali sportovci z Pardubic, v jednom případě Lukáš Novák z HSK Ústí nad Orlicí. Zde bylo vyhlášeno pořadí tří neúspěšnějších, a to na 1. místě Ondřej Rolenc TJ Synthesia Pardubice, mistr ČR v kanoistice, za medailová umístění na ME a MS a 2×2 místo v raftingu, 2. místo obsadila Veronika Krčálová, SZTM ROB Pardubice, mistryně ČR a účastnice v orientačním běhu na ME, a 3. místo získal Lukáš Rešetár, FK ERA-PACK Chrudim, mistr ČR ve futsale a vítěz Poháru FAČR.
Do desítky nejlepších se opět po roce probojovala plavkyně Lenka Štěrbová, která v loňském roce mj. vyhrála Český pohár žen v dálkovém plavání, na M-ČR získala zlato na 5 km (ZMČR) a na 20 km (LMČR), stříbro na 10 km (LMČR) a bronz na 5 km (LMČR).
Hodnocení organizátorů této akce potvrdilo, že sport se dostává do popředí zájmu a sportovci se tak stávají vzorem pro spolužáky i širokou veřejnost.