Krajský přebor ve Svitavách

Po krajských přeborech 9-ti letých (Chrudim), 12-ti letých a starších (Trutnov), absolvovali své krajské přebory i plavci 10 – 11 let ve Svitavách. Na startu se objevilo 192 plavců z 19 oddílů Východních Čech. Náš klub reprezentovalo celkem 17 plavců a získali celkem 32 medailových umístění.
V kategorii 11-ti letých byla nejúspěšnější sběratelkou medailí Karolína Teplá, která šest svých startů „přetavila“ ve zlatou sbírku, Tereza Čejková byla čtyřikrát třetí. Svěřenkyně trenérky Lenky Zemanové si v několika disciplínách vytvořili nejlepší osobní časy a teď budou čekat, zda jejich výkony budou stačit ke kvalifikaci na Pohár ČR, který se letos koná v Jablonci nad Nisou.
Výborně se prezentovali na těchto závodech i svěřenci trenéra Petra Dastlíka v kategorii 10-ti letých. Tady byla nejúspěšnější Tereza Čabanová, která byla 4x první, 1x druhá a 1x třetí, Anička Targošová 3x první a 1x druhá a Maruška Kopáčová 1x první, 1x druhá a 2x třetí. Trenér vyzdvihl i výkon Johanky Stibůrkové, která byť trénuje s tréninkovou skupinou TM4, obsadila 3. místo na 50 m prsa a stejné místo by obsadila i na dvojnásobné trati, ale pro předčasný start byla diskvalifikována. Z chlapců byl nejlepší Dominik Jožák, který obsadil 1x 1., 3x 2. a 1x třetí, jednou třetí pak byl Matěj Hovorka na 100 P a v ročníku 2004 i Matyáš Bača na 200 Z.