Krajský přebor družstev

1.kolo – souhrnné výsledky
V sobotu se tradičně ve Vysokém Mýtě konal Krajský přebor družstev, který je zároveň 1.kolem Mistrovství ČR. Tituly z loňského roku obhájili muži Delfínu Náchod a ženy lokomotivy Trutnov. Shodně na druhém místě skončily naše „áčka“.
Muži ještě po třech disciplínách byli první, když výborně zaplavali především prsaři Martin Cöger a navrátivší se David Jehlička a krauleři Roman Machytka a Václav Werner. Pak už otěže převzali plavci z Náchoda. V závěrečném účtování jsme na vítěze ztratili 749 bodů. Nejvíce bodů vybojoval Martin Cöger (2792), před Janem Volárem (2313) a Tadeášem Havránkem (2204). Nejsilnějšími disciplínami byly 100 a 200 P (Jehlička-Cöger), 100 VZ (Machytka-Werner) a 50 VZ(Werner-Volár). Bohužel ani skvělé individuální výkony Martina Cögra (200M a 400PZ), Tadeáše Havránka (400 PZ), Davida Jehličky (100 a 200P) a Romana Machytky (100 VZ a 100Z) nestačily na postup do semifinále. Přeci jenom byl znát měsíční tréninkový výpadek Wernera (příušnice), ne úplně zdravého Havránka (bolesti ucha) a některé slabší výkony v delfínových a znakových disciplínách. Na startu bylo i „béčko“, které v kraji skončilo šesté a 39.místo obsadilo ze 62 oddílů, které se prvního kola zúčastnili.
Ani ženy nestartovaly v kompletní sestavě – chybělo hned trio plavkyň (Stachová, Svobodová a Korchňáková). Nejvíce bodů vybojovala Lenka Štěrbová (2875) před svojí sestrou Míšou (2524) a Veronikou Ročkovou (2466). Nejsilnějšími disciplínami jsou tradičně kraulové tratě – 400, 800, 200 a 100. V odpoledním půldni přijela podpořit družstvo i Jana Klusáčková, která si zaplavala 200 m znak a 200 m polohový závod. Potěšilo zlepšení Veroniky Ročkové (400 PZ a 200P) a slibné výkony Anety Pučanové. Na vítězné družstvo Trutnova jsme sice ztratili propastných 3542 bodů, ale děvčata zopakovala loňský postup a do semifinále postupuje z 11.místa. Na startu se objevilo i žákovské družstvo, které startovalo pod hlavičkou „béčka“ a v kraji skončilo na sedmém místě (startovalo 10 družstev) a v celkovém hodnocení to pak bylo 40.místo.
Semifinále se plave 10.-11.března a my budeme čekat, kam nás los pošle, zda do Prahy nebo do Zlína.