Krajský přebor – Česká Třebová

V sobotu a v neděli se ve 25-ti m bazénu v České Třebové konaly přebory Východních Čech za účasti 180 plavců z Delfínu Náchod, Delfínu Jičín, PK Hradec Krílové, Rejnoku Hořice, PK Vysoké Mýto, Lokomotivy Trutnov, PK Svitavy, PK Pardubice, KVS Pardubice, SCPA Pardubice, DDM Chrudim, Orka Polička a domácí Lokomotivy. Pro plavce ročníku 1997 – 1999 to byla jediná možnost kvalifikace na Zimní mistrovství ČR žactva, pro plavce dorosteneckého věku a starší pak další možnost zaplavat si takové časy, které by je opravňovaly k nominaci na Mistrovství ČR dorostu a dospělých.

ZASTAVENÍ 1 : Michaela Štěrbová (roč. 99 viz foto vlevo) překonala krajský rekord 12-ti letých žaček z roku 1985 na 100 M časem 1:09,4 (původní rekord držela vynikající pardubická plavkyně Eva Teclová). V dalších disciplínách se ji už tolik nedařilo, přesto si odvezla z devíti startů 7x zlato a 2x stříbro. Konkurence na domácím šampionátu bude ale podstatně větší. Z dalších kandidátů na start na žákovském mistrovství je Pavla Avramová, která ale za svými nejlepšími časy trochu pokulhává. Snad by ji mohl potěšit zisk 7 medailí (1-2-4). O postup bude usilovat i Aneta Pučanová nebo Renata Nováková, pro které by to byl velký úspěch. Otázkou je zda na to budou časy z České Třebové stačit.

ZASTAVENÍ 2: Josef Jurica (roč. 98) se znovu výrazně zlepšil ve všech disciplínách a určitě dělá své trenérce Lence Zemanové, jen a jen radost. Z třebovského bazénu vylovil zlato na 200 M (poprvé pod tři minuty), stříbro na 200 VZ a dvakrát bronz na 100 Z a 100 VZ. Dalším zlepšení se uvedl i Daniel Hartl (trenér Martin Kratochvíl). Pro oba by neměl být problém se na žákovské šampionáty kvalifikovat.

ZASTAVENÍ 3 : Jan Volár (roč.92) student čtvrtého ročníku sportovního gymnázia. Neskutečná série – 50VZ, 100VZ, 200VZ, 400 VZ, 800 VZ, 1500VZ, 200 P – co start, to osobní rekord. Minulý týden v Jihlavě zaplaval na 1500 VZ čas 17:42,43 a o dvacet vteřin si vylepšíl osobní rekord, nyní ubral dalších 13 vteřin! Ale jen pro zajímavost – čas 17:29,0 stačí v současné době v českém žebříčku bez rozdílu ročníků na 50.místo… Lenka Štěrbová sváděla v některých disciplínách ostré souboje se svoji mladší sestrou. Pro ni by start v Chomutově na M-ČR neměl být problém a tak šlo, jak si vylepší své nejlepší časy. Zlepšil se i Marek Albrecht (100 VZ) a Robert Dolek (100 PZ a 200 Z), kosmetické úpravy se dotkly i Pavla Janoviče. Martin Hartl znovu neúspěšně zaútočil na hranici jedné minuty na 100 VZ. Čas se však zastavil na 1:00,4… Pomalu do tempa se dostává i Klára Svobodová, která se od září věnuje i dalším sportům (atletice, šermu, střelbě a jízdě na koni) a pokud k tomu připočítáme i plavání, pak její budoucnost směřuje k modernímu pětiboji. Přesto plavání je stále jedničkou. Ale ten trénink tam chybí.

KP ČT

Tento víkend strtuje čtveřice plavců – Martin Cöger, Adam Skutil, Václav Werner a Veronika Ročková na 7.kole Českého poháru v Brně, kde se plave již 43.ročník Velké ceny. V sobotu odpoledne se na obrazovkách ČT4 objeví přímo přenos z těchto závodů.