Kompletní sbírka medailí (pátek)

Patečním programem disciplín naši plavci propluli opět na výbornou a na konci dne přičetli kompletní sadu medailí – zlato vylovil Honza Čejka na 200 Z, stříbro přidala na stejné trati Áďa Vavřinová a k tomu pak v odpoledním semifinále pak bronz na „královské“ 100 VZ.
          Nejprve postoupila do semifinále na 50 P Týna Jiránková (34,58), aby v odpoledním startu skvěle odstartovala, na první obrátce ještě vedla, ale pak ji došly síly a skončila osmá v osobáku 34,24 (0,6 od zlata…). Na 100 VZ se znovu zlepšila Hanka Fousková a to jak na 100 VZ (1:02,05 – 13.), tak i na 200 Z (2:27,73 – 10.), ale na další postup to nestačilo. Stejnou kombinaci disciplín si vybrala i Áďa Vavřinová, která však lehce postoupila do semifinále na 100 VZ (58,69), aby pak v následné 200 Z bojovala neúspěšně o nejvyšší příčku a skončila druhá (22 setin za OR). Vše si vynahradila odpoledne, kdy vyplavala bronzovou medaili na 100 VZ v osobním rekordu za 56,86 🙂 . Zatím co start – to první místo – to je Honza Čejka. Včera 3 starty – 3 zlata, dnes 1 start a čtvrté zlato, dnes na 200 Z za 1:58,83. Pro první osobák si doplavala Pavla Avramová na 100 M (1:08,79), když v přímém souboji porazila svoji sestru Káťu, která si rovněž připsala svůj nejlepší čas (1:09.36). Pája si pak v maratónské patnáctistovce připsala za čas 18:15,54 čtvrté místo… I Adam Klásek si vylepšil svůj nejlepší čas na 100 M na 59,34 (14.), aby na 800 VZ zaostal naopak těsně za svým OR a časem 8:36,64 skončil osmý. Posledním, kdo skočil dnes do plzeňského bazénu, byla Eňa Štěrbová, která si páté místo vyplavala na 1500 VZ časem 17:17,22. Původně chtěla Eňa celou zimní sezónu vynechat a odpočinout si po náročné letní sezóně a dohnat školu, ale nakonec si starty v Plzni ujít nenechala. Ani dnes jsme nevynechali start ve štafetě. Protože Áďa stále není fit, dostala příležitost ve štafetě Eliška Štichauerová. Konečné šesté místo, čas 1:53,84 byl pro čtveřici Kačka – Hanča – Eliška a Týna velkým úspěchem a to navíc hned na prvním úseku Kačka si zaplavala osobní rekord – 28,55.
A jak vypadaly stupně vítězů ve čtvrtečním červenobílém hávu?