Klubové soustředění ve Vysokých Tatrách

Už skoro tradičně odjeli naši plavci na společné srpnové soustředění. V roce 2018 jsme byli v počtu téměř 70 účastníků na soustředění v Jilemnici, v loňském roce, kdy se k nám přidaly i akvabely nás bylo v Hodoníně 110 a letos jsme v počtu téměř 60 aktérů vyrazili do slovenského Svitu pod vrcholky Vysokých Tater. Jen skupina Lenky Ze,manové tentokrát dala přednost přípravě v Náchodě.
Na Slovensku jsme trénovali na několik skupin a zprávy z nich předložili jednotliví trenéři.
Skupina trenéra Martina Kratochvíla
Naše skupina absolvovala dvoufázové tréninky ve vodě na 50-ti metrovém bazénu v Popradu. Plavci uplavali přes 60 km. Dopoledne byly náročné tréninky s využitím VO2 max plavané v kombinaci kraul, polohovka, hlavní způsob, odpoledne prvkové aerobní plavání hlavním způsobem. Využili jsme i hezkého počasí a na dva dni vyrazili na celodenní túru do hor. V úterý jsme šli přes Popradské pleso na Rysy (nejvyšší hora Polska, 2503 metrů), ve čtvrtek potom ze Štrbského plesa okolo Soliska. S lokalitou i se zázemím bazénu a hotelu jsme byli plně spokojeni. Za organizaci VT děkujeme Janě Klusáčkové, za dopravu firmě PLPM a. s.

 

Skupina trenérek Jany Klusáčkové a Lucky Svěrákové
Poprvé vyrazila skupina trenérů Jany Klusáčkové a Lucky Svěrákové za hranice České republiky.  Už samotnou jízdu pendolínem jsme si užili nad očekávání. Celý vagóń pro sebe je prostě jiný level cestování. Celkový servis na Slovensku byl víc než dobrý a občas jsme si říkali, zda děti příliš nerozmazlujeme. Celá tréninková skupina šlapala jak hodinky. Naplavali jsme 27 km a nachodili 66 km. Krásné počasí a horský vzduch dodával dětem energii a byly k neutahání. Celodenní túry zvládaly bez problémů a ti nejlepší některé části téměř běžely a tak i trenéři měli co dělat. :-)  Pro všechny to byl týden nejen dřiny, ale také plný zážitků a budeme se těšit na další soustředění.

Skupina trenéra Tomáše Neterdy
Tradičně jsme zůstali věrni kolům a kromě plavek jsme si přibalili i je. Trénovali jsme jedenkrát denně, kromě čtvrtka, kdy jsme byli dvakrát. Věnovali jsme se výhradně technice i s použitím videa nad i pod vodou. Dvakrát jsme byli v posilovně, jednou na bowlingu a jednou ve wellness. Po ranních trénincích jsme vyráželi na výlety na kolách. V pondělí jsme vyrazili na Štrbské pleso (42 km), v ůterý do Tatranské Lomnice (56 km), ve čtvrtek k Černému Váhu (50 km) a v pátek jsme soustředění zakončili výšlapem na Hrebienok (40 km). Všech deset „amazonek“ musím pochválit za přístup ke všemu do čeho jsme se pustili. Doufáme, že se to pozitivně projeví na celé sezóně.

Skupina trenéru Honzy Knotka a Katky Hromadníkové
Skupina TM4 střídala jedno a dvoufázové tréninky v délce 1 a 1,5 hodiny. Tréninky byly zaměřené převážně na kraulovou a znakovou techniku, nechyběly však ani sprinterské nebo vytrvalostní motivy. Celkem skupina naplavala přes 18 km. Součástí soustředění byl také tradiční testík na 400 kraul. Plavání bylo doplněno horskou turistikou, absolvovali jsme celkem tři túry. Jedna přímo ve Svitu, další ze Štrbského plesa na Popradské a zpět a poslední túru jsme směřovali na Hrebienok a Vodopády Studeného potoka (trasu jsme si prodloužili na Zamkovského chatu a došli až na Skalnaté Pleso). Kromě turistiky a plaveckých tréninků jsme společně s TM3 navštívili AquaCity Poprad. Ubytování, bazén i lokalitu hodnotíme pozitivně a děkujeme (především Janě Klusáčkové) za možnost absolvovat toto soustředění.

Přejít nahoru