Klubové soustředění

Po loňském klubovém soustředění v Jilemnici, jsme tentokrát zamířili na Moravu do Hodonína. Museli jsme jet na dvě skupiny, protože 111 osob se do jednoho autobusu prostě nevejde… 🙂 Přímo z dějiště mistrovství světa junior se na soustředění objevil i novopečený mistr světa Honza Čejka s trenérem.
Ubytovali jsme se v hotelu Panon, který je 200 m od bazénu, což výrazně usnadnilo přesuny na trénink. Ve vodě jsme trénovali na několik skupin – TM1 – Lenka Zemanová, TM2 – Lenka Zemanová s pomocí Honzy Čejky, TM3 – Jana Klusáčková a Lucka Svěráková, akvabely – Iva Tušlová se svým početným cvičitelským štábem, výběr – Martin Kratochvíl a Tomáš Neterda.
Podle možností byly tréninky uzpůsobeny potřebám jednotlivých skupin. Skupina výběr trénovala 2 – 2,5 hodiny ve vodě, druhou fázi pak absolvovala skupina na kolách. Ostatní střídavě jednu nebo dvě fáze ve vodě, k tomu suchá příprava formou běhu nebo posilováním s vlastní vahou, hry a výlety po okolí a zajímavostech města (zoo, chodník v korunách stromů, plavba po Baťově kanálu apod.).
Všechno jednou končí a zítra se všichni vrátíme domů. Na trénink v domácím bazénu si musíme však ještě týden počkat, protože první týden v září se ještě opravuje a čistí celý areál. Příprava bude pokračovat v náhradních prostorách, ale škola už čeká…