Káťa píše z Ameriky

Ahoj všichni!
Posílám pozdrav z Ameriky, kde jsem na 10 měsíců. Konkrétně v Palatine, Illinois. Budu tady teď rok studovat a plavat. Dneska je to měsíc od mého příjezdu sem a zatím na všechno jen zírám s otevřenou pusou. Je tady všechno mnohem větší a hlučnější a je tady hodně věcí, na které si člověk musí zvyknout. Jako například víc domácích úkolů, kratší bazén, časový posun (7 hodin), ale hlavně jazyk. Co se mé angličtiny týče, zatím žádné převratné změny nepociťuji, ale o něco lépe rozumím. I když moje slovní zásoba je dost bídná.
Ve škole se držím, jak jen to jde. V hodně předmětech mám problém rozumět, takže to pak musím dohánět doma. To jsou předměty, jako je třeba biologie nebo ekonomika. Ale třeba matematika mi zatím přijde lehčí, než v Čechách, tak doufám, že to tak i zůstane. Předmětů mám celkem šest a jeden z nich je tělocvik. Tady si každý student vybírá předměty, které chce, takže nikdo nemá stejný rozvrh. Rozvrh je každý den stejný, což znamená ještě větší stereotyp než normálně. Ale není to nic strašného.
Plavání se zas tak moc neliší, i když rozdíly tu jsou. Tréninky máme 1,5 až 2,5 hodiny a 3x týdně dvoufáz. Trénujeme na školním bazéně, který je přímo ve škole, což je super, že po ranním tréninku ani po vyučování nemusíme spěchat. Celou zimní sezonu budu plavat za školu, což znamená jen mezi školní závody. Ty jsou spíš jen tak pro zábavu. Plave se na 25ti yardovém bazéně, který je kratší, než 25ti metrový a závodí se v tréninkových plavkách. Opravdu hodně se tady fandí a trenéři si potrpí na týmového ducha. Nezapomínají tady ani na pokřiky a před každými závody zpívají národní hymnu.
Před tréninkem nebo po tréninku často probíhá teambuilding, kdy se hrají krátké hry nebo každý musí říct jednu pozitivní a jednu negativní věc z předešlého týdne apod. Zatím mám pocit, že to docela funguje.
Taky nebudu lhát a řeknu vám, že se mi dost stýská a chybí mi české jídlo od maminky a opravování techniky od tatínka (♥♥).
Všem přeju, aby zvládli další školní rok co nejvíc v pohodě a bez stresu a hodně štěstí do další sezóny!
Kačka B.