Kája v Kanadě

Na začátku března zamířila přes „velkou louži“ ke studijnímu pobytu Kája Teplá. Jejím cílem bylo přístavní město Vancouver v jihozápadní provincii Britská Kolumbie, největší metropolitní centrum v západní Kanadě. Kája ale nebydlí přímo ve městě, ale v blízkém satelitu Delta. A tady jsou její nejnovější dojmy:

Zdravím všechny z Vancouveru, ano odletěla jsem. Odlet z letiště Václava Havla v Praze byl zvláštní, v hale letiště jen pár cestujících, kteří odlétali tak jako já do Frankfurtu a pár mávajících, včetně mých rodičů. Odbavení proběhlo hladce, usedla jsem do letadla nadechla se a už jme byli ve Frankfurtu. Přišla na mě nervozita, stihnu se na tak velkém letišti zorientovat a být včas u gatu směr Vancouver. Stihla jsem to, opět kontroly a měření teploty. 
         Po příletu úleva, zvládla jsem to!!!  Z letišti si mě vyzvedává moje náhradní mamka a vyrážím směr nový domov. Přijeli jsem k útulnému domečku se zahradou. Dostala jsem na výběr ze dvou pokojů a hned poté jsem si vybalila a nastala moje 14. denní karanténa. Jelikož jsem měla PCR test negativní, tak mi moje náhradní mamka Rowen dovolila se pohybovat po celém domě, bez omezení. 3 dny jsem se zotavovala z časového posunu, ale zvykla jsem si. S Rowen toho máme dosti společného, její obě dcery také plavaly a rády sportovaly, nyní jsou na vysoké škole v Torontu. Desátý den karantény jsem si musela dělat vlastní výtěr nosu s online sestřičkou, která mi radila, co mám dělat a po ukončení hovoru si pro to přijel kurýr, který odvezl vzorek do laboratoře a v pátek jsem dostala výsledek, byl negativní. 
          V sobotu, tedy 1. den po karanténě, jsme to vyrazily s Rowen oslavit do Vancouveru, daly jsme si  pizzu. A další týden, konečně škola!  Ve třídě nás je 20 dětí a všichni musíme nosit roušky a sedět na svých místech. Po chodbách můžeme chodit jen v jednom směru, pokud přejdete svou třídu musíte udělat další kolečko, protože když byste šli v protisměru, tak vás učitel řádně a dosti hlučně pokárá. 
          Moje předměty ve škole jsou matika, sociální vědy (opravdu nevím, čím jsem si tyto předměty zasloužila) a angličtina. Vyučování začíná vždy v 8:30 a končí ve 14:50.
          Chodím pravidelně plavat, mají tu pěkný 25m bazén, kde má každý svou vlastní dráhu. Do posilovny chodím 4x týdně. Posilovna je veliká, ale na tento prostor může být pouze 6 sportovců, je tam klid a dá se soustředit na cvičení. Výhody toho, že bydlím v Deltě jsou takové, že mám bazén i posilovnu zdarma, jenom se musím předem registrovat. 
          Rozkoukávám se a poznávám nové lidi, se kterými se těším na nové zážitky. Velice ráda se s Vámi také podělím v příštím reportu.

Mějte se hezky

Přejít nahoru