Jsou ankety objektivní?

Ještě než se dostaneme k našim oceněným plavcům za rok 2015 pár postřehů k různým anketám. Výsledky Lenky Štěrbové (viz níže) stačily zatím „jen“ na vyhlášení mezi nejlepšími sportovci Pardubicka, ale nestačily na vyhlášení mezi nejlepšími třemi(!!) dálkovými plavci v rámci sekce dálkového a zimního plavání. Stejného výsledku jako Eňa dosáhl i loni Matěj Kozubek (Bohemians – mistr ČR na 20 km, vítěz ČP a 15. na MS na 25 km s tím rozdílem, že skončil v první polovině startovního pole…), borci na druhém a třetím místě zdaleka takových výsledků nedosáhli… A druhé srovnání. Výsledky Renaty Novákové nestačily na vyhlášení mezi nejlepšími sportovci Pardubicka (zimní plavání zatím nemá takový zvuk), ale nestačilo to ani na nominaci mezi nejlepší sportovce na Sportovním gymnáziu, kam už čtvrtým rokem dochází. Před námi je ještě vyhlášení z Pardubického kraje.

Renata Nováková

Vyhlášení nejlepších českých plavců (příspěvek zpracoval Tomáš Neterda)
V úterý (26.1.) proběhlo v Galerii Louvre na Národní třídě v Praze vyhlášení nejlepších plavců ČSPS za rok 2015. Mezi oceněnými byla i studentka IV.ročníku Sportovního gymnázia v Pardubicích Renata Nováková, která vyhrála v kategorii zimní plavání. Cenu ji předával poslanec Parlamemtu ČR p. Augustin Karel Andrle Sidor, který byl čestným hostem při vyhlašování. Renata v loňském roce vyhrála na mistrovství světa v Murmansku závod na 1000 m, stala se mistriní ČR na 750 m a vyhrála Český pohár v zimním plavání (mj. byla i druhá v kategorii žen v ČP v dálkovém plavání).

Lenka Štěrbová

Aleš Rucký

Aleš Rucký

Štěrbová a Rucký sportovci roku 2015 (příspěvek zpracoval Michal Štěrba)
Sportovní mistrovství členů našeho oddílu Lenky Štěrbové a Aleše Ruckého bylo ve středu 20.ledna oceněno na slavnostním vyhlašování nejlepších sportovců Pardubicka pro rok 2015. Zatímco Lenka, která je v posledních letech téměř pravidelnou účastnicí vyhlašování nejlepších sportovců našeho města, se z důvodu kolapsu vlakové dopravy mezi Prahou a Pardubicemi nemohla k převzetí ocenění osobně dostavit, Aleš si večer ve slavnostně naladěném kulturním domě Hronovická užil poprvé ve své plavecké kariéře.
Hodnotící experti zařadili Lenku Štěrbovou mezi desítku vyhlašovaných seniorských sportovců především za loňskou 15.příčku v závodě na 25 km na mistrovství světa FINA v Kazani, za titul české šampiónky na 20 km a absolutní vítězství v Českém poháru. Lenka navíc již tradičně bodovala i v anketě čtenářů Pardubického deníku, kde skončila druhá o dva hlasy za vítězným kanoistou na divoké vodě Ondřejem Rolencem.
Aleš Rucký obdržel ocenění za mimořádný sportovní výkon, jímž bylo přeplavání kanálu La Manche 1.srpna loňského roku. Aleš přeplaval úžinu „Slávy a prokletí“, oddělující Anglii a Francii za 12 hodin a 12 minut jako čtvrtý Pardubák v historii, před ním se to povedlo Janu Novákovi (1974), Lídě Jelínkové (1988) a Lence Štěrbové (2010).