Jedenáct medailí nadějím

O víkendu se v Jablonci nad Nisou uskutečnil Letní pohár 10-ti a 11-ti letých plavců z českých plaveckých klubů. Ve stejném termínu pak na Moravě – v Kopřivnici 10-ti letí a v Prostějově 11-ti letí – soutěžili moravské kluby. Na severu Čech se představilo celkem 500 plavců. Našich deset nadějí vylovilo z bazénu celkem 11 medailí. V kategorii ročníku 2004 se nejvíce dařilo Karolíně Teplé, která zkompletovala svoji sbírku medailí – zlato vyplavala na 100 VZ, stříbro na 400 VZ a bronz na 100 m znak. Matyáš Bača byl nejlépe osmý na 200 m znak a Tereze Čejkové se zatím do desítky nejlepších proniknout nepodařilo.
Osm medailí vybojovali svěřenci Petra Dastlíka. Zlato a dva bronzy získala Tereza Čabanová na 50 M, resp na 100 VZ a 100 PZ, dvě stříbra si na krk pověsila Anna Targošová za výkony v disciplínách 50 a 100 P a poslední individuální medaili vybojovala i Marie Kopáčová na 50 VZ. Ale to nebylo všechno – děvčata se prosadila i ve štafetách! Zasloužené zlato brala čtveřice Targošová-Stibůrková-Čabanová-Kopáčová na 4×50 PZ, stejná čtveřice pak vybojovala stříbro v kraulové štafetě na 4×50 m. Ve většině případů si všichni zaplavali nejlepší osobní výkony, což vzhledem k tomu, že se jednalo o nejdůležitější závody pro tuto věkovou kategorii v letošní letní sezóně, bylo pozitivním zjištěním.