Jarní pohár

V sobotu a v neděli se v Hradci Králové uskutečnil 22.ročník Jarního poháru, kterého se zúčastnili plavci 38 oddílů z Čech, Slovenska a Polska. Soutěž družstev se stala kořistí polského družstva SLASK Wroclav, druhá skončila Lokomotiva Trutnov a třetí domácí plavecký klub. Naši plavci skončili na 6.místě a vybojovali celkem devět umístění na stupních vítězů. Nejvíce se dařilo Michaele Štěrbové, která na dálku bojovala o nominaci na reprezentační trojutkání. Ve své věkové kategorii starších žaček vyhrála 200 PZ za 2:36,65, 100 M 1:09,60 a 100 K 1:04,22. Dařilo se i její sestře Lence, která v kategorii žen vyhrála 50 Z (32,78), byla druhá na 200 PZ (2:33,13) a 100 Z (1:10,07). Překvapivě dobře zaplavala nedělní 100 K mladší žačka Barbora Štiková, která stylem start – cíl jasně zvítězila v čase 1:08,94, v tom samém závodě byla Kateřina Burianová čtvrtá (1:12,06). vysokou výkonnost si stále udržuje Veronika Ročková, která byla dvakrát třetí na 50 P (36,30) a 100 P (1:21,36). Pochvalu za zaplavané časy zaslouží i Šárka Stachová, Tadeáš Havránek, Robert Dolek, Aneta Pučanová, Marek Albrecht a Jan Volár.