Jak trénují naši reprezentanti?

Zatím co drtivá většina našich plavců musí vzít zavděk tréninku na suchu, tak o poznání lépe na tom jsou naši reprezentanti, Ti jsou součástí reprezentačních výběrů, které trénovali nejprve ve slovenském Šamoríně a poté na polské straně Tater v polském Zakopané.
„Olympijské centrum nabízí vše, co k tréninku potřebujeme. V bazénu se střídáme i s polským juniorským výběrem. Hygienická opatření jsou zpřísněná. Týkají se zejména nošení roušek v celém objektu, dezinfekce a oddělování skupin na sportovištích i v jídelně. Trénink v příjemném a výborně vybaveném olympijském centru si všichni pochvalují. Co se dalo čekat, tak někteří trochu smutní po domově, ale všichni jsou zdraví a trénují moc dobře.“ hlásí z polského „azylu“ hlavní svazový metodik Roman Havrlant.
Z našich plavců mají možnost tréninku Honza Čejka, Dan Gracík, Jirka Chalupník, Pavel Janeček, Káťa Laňková a Lída Štěpánková, v trenérském týmu působí i Martin Kratochvíl. Po závodech v Severní Makedonii hledal plavecký svaz další možnosti, kde by si reprezentanti mohli otestovat svoji formu. Nejbližší závody mají před sebou junioři, kteří se již teď připravují v Budapešti, kde je čeká o víkendu maďarský juniorský šampionát, který je otevřený i pro plavce ze zahraničí. V rámci těchto závodů se poplave Multi 4Hopes 2020 a celé klání proběhne v Budapešti. Z našich plavců se představí Dan Gracík a Jirka Chalupník. Naše čtveřice zůstala ještě v Zakopaném a odtud se přesune na soutěž v polské Oświęcimi v termínu 13.‐14.11.2020. Startovat tam tedy bude Honza Čejka, Pavel Janeček, Káťa Laňková a Lída Štěpánková. jejich další cesta bude směřovat na týden domů, ale od 21. 11. do 4. 12. by se měla dvojice děvčat vrátit do polského Zakopaného k další přípravě. Lída pak se seniorskou reprezentací odletí na skok na Uzbekistan Open Swimming Cup 2020, který se koná v Taškentu v termínu 25.‐29.11. Poté se vrátí zpět.
Otázka, zda všechno tohle proběhne, je ve hvězdách… Vzhledem k tomu, že se situace mění ze dne na den, není jisté v podstatě nic.
Ale plány to jsou dobré 🙂

 

 

 

 

Přejít nahoru