Jak stoupá pára nad hrncem, stoupá…

brno-ada-a-ena … forma našich plavců. Uplynulý víkend byl ve znamení mnoha osobních rekordů a třech překonaných oddílových rekordů (viz článek níže). Nejinak tomu bylo i tento víkend na 8. kole Českého poháru v Brně. Na startu byli plavci z Česka, Slovenska, Maďarska a Rakouska.
Startovala tam i dvojice (zleva na fotografii) Adéla Vavřinová a Lenka Štěrbová. A obě děvčata si vedla více než dobře – šest nových oddílových rekordů a tři třetí místa.
V sobotním dopoledni si nejprve vylepšila osobní rekord Eňa na 200 Z (2:22,23 – 8.), pak Áďa poprvé opravila oddílový rekord na 50 M na 28,13 a ze 3. místa postoupila do finále. Na devátém místě pak skončila na 50 Z (30,85). Eňa pak skončila sedmá na 200 M (2:23,16) a znovu kosmeticky upravila svůj nejlepší čas. Vrcholem dopoledních rozplaveb z našeho pohledu byl čas Ádi na 200 PZ – 2:19,03 a po 11 letech vymazala čas Lenky Korchňákové a postoupila do finále. Zlepšila se i Eňa na 2:25,97 (9.). Odpolední finálový program začala Áďa dalším zlepšením na 50 M – 28,00 a bylo z toho 5.místo. V závěru programu nejprve znovu Áďa úspěšně zaútočila na pódijové umístění na 200 PZ, těsně zaostala za dopoledním časem (2:19,10) a vyplavala první bronzovou medaili. V nejrychlepší rozplavbě na 800 VZ si skvěle rozvrhla síly Eňa – v mezičase na 400 VZ překonala svůj vlastní oddílový rekord (4:23,88), aby v závěru ještě stupňovala tempo a dohmátla v oddílovém rekordu 8:53,13 na třetím místě.
Vizitka nedělního dopoledne: 4 starty = 4 finále. Na startu znovu první byla Eňa a to na 400 PZ a časem 5:04,59 těsně zaostala za časem z Plzně. Pak Adéla využila formy z 50 M a na dvojnásobné trati otáčela v polovině závodu za 29,07 a v cíli se časomíra zastavila na 1:02,99 a další rekord byl tu. Následovala „královská“ 100 VZ a s jistotou postoupila Áďa dál (58,34), stejně pak i Eňa na 400 VZ (4:25,19).  Odpoledne na 400 PZ Eňa o 0,8 vylepšila motýl, o 1,8 vylepšila znak, o sekundu vylepšila prsa a o 3,1 vylepšila kraul – výsledný čas? 4:57,78 – poprvé pod pět minut a třetí místo! Áďa pak potvrdila motýlkářskou formu, zaostala za časem z rána o devět setin (1:03,08) a dohmátla pátá. Vše si pak vynahradila na 100 VZ, kde skončila těsně čtvrtá, ale dostala se pod další hranici – 57,94. V posledním startu Eňa „vyškrábla“ poslední zbytky sil (mj. měla za sebou 2600 závodních metrů), doplavala v čase 4:25,45 čtvrtá. A to byla tečka za úspěšnou brněnskou anabází.