Jak si vedeme v Českém poháru?

AKTUALIZOVÁNO 10.8.2015
V poslední době jsme tak trochu zapomněli na výsledky ze závodů Českého poháru, který zastínily starty našich plavců na závodech v zahraničí (viz zprávy níže).
Český pohár po závodech na Seči pokračoval závodem v Praze „O pohár Vltavy“. Nezvykle teplá voda (18°C) přivedla na start 101 plavců z 27 oddílů. Z našich plavců doplaval na trati 1 km v kategorii nad 40 let Zbyněk Melichar třetí, na 3 km starších žáků vyhrál Vojko Štěrba a na 5 km dorostenců si pro vítězství doplaval Lukáš Balcar. Mezi dopoledním a odpoledním pořadem si z podolského bazénu odskočila i Lenka Štěrbová, která s přehledem vyhrála soustěž žen na 5 km.
Týden poté se karavana přesunula do Hlučína, kde se plaval již 20.ročník „O pohár města Hlučína“, jehož součástí je i Mistrovství ČR žactva. Pro mistrovský titul na 5 km v kategorii žáků roč. 2001 si doplaval největší favorit Vojislav Štěrba (1:08:51,6), Josef Knotek ve stejné kategorii za nim zaostal o dvacetjedna minut a skončil pátý. Petr Bareš v kategorii ročníku 2002 skončil čtvrtý, od medaile ho dělilo 12 minut. V sobotním závodě na 10 km dorostenců si pro druhé místo doplaval Dan Čaban, v kategorii mužů byl Petr Matěna sedmý a kategorii žen opět ovládla Lenka Štěrbová. Na nedělní poloviční trati na 5 km si pro třetí místo v kategorii dorostu doplaval Lukáš Balcar, Dan Čaban skončil pátý, Petr Matěna v mužích pak skončil rovněž pátý a Lenka – jak jinak – první. V součtu časů na 5 km a 10 km bez rozdílu kategorií a pohlaví skončila Lenka třetí.
Celkové výsledky: 1. Karel Baloun 1:47:13 2. Jakub Tobiáš 2:48:48 3. Lenka Štěrbová 3:01:51 8. Dan Čaban 3:14:51 11. Petr Matěna 3:35:53.
První srpnový víkend zamířili plavci na Lipno, kde se konal 11.ročník v Dolních Vltavicích. V sobotu na 3 km starších žáků doplaval Petr Bareš sedmý, Josef Knotek osmý. Na 5 km byl Dan Čaban devátý, Pepa Jurica desátý a Petr Matěna dvanáctý. Po delší době způsobené operací se na start postavila Pavlína Kubátová a skončila na desátém místě. V neděli si pořadí na 5 km starších žáků naši dva plavci prohodili – Pepa Knotek doplaval čtvrtý, Petr Bareš pátý. Na 10 km mužů doplaval těsně pod stupni vítězů Dan Čaban čtvrtý a Petr Matěna devátý. Páté (Dan) a šesté (Petr) místo pak obsadili oba naši borci v součtu časů z obou tratí na 5 a 10 km.
Poslední kola se uskutečnily o druhém srpnovém víkendu, nejprve v sobotu v Jablonci, pak hned v nedělí ve Veselí nad Lužnicí. Na OSTYLE Cupu startovali na 10 km Petr Matěna, který doplaval druhý mezi plavci kategorie masters, Lenka Štěrbová skončila tentokrát druhá, když ji porazila Jana Pechanová a v kategorii dorostu doplavala Renata Nováková pátá. Na 5 km byl Honza Knotek třetí v kategorii mužů, Lukáš Balcar zvítězil v dorostu, v žácích byl Petr Bareš šestý a Pepa Knotek sedmý a konečně v ženách vyhrála Pavlína Kubátová. Na trati 3 km skončil v žácích Aleš Balcar šestý a v ženách byla Iveta Nováková třetí.
Ve Veselí se v absolutním pořadí na 10 km ve výsledcích na 8. místě objevil v cíli úspěšný přemožitel Kanálu La Manche Aleš Rucký, na 24. místě byl klasifikován Jan Knotek, kategorii žen vyhrála Lenka Štěrbová, šestá skončila Pavlína Kubátová a desátá Renata Nováková. Na poloviční trati skončil Lukáš Balcar osmý, Pepa Knotek 23. a Zbyněk Melichar 26. Pavla Avramová si zpravila chuť po nedokončeném závodě v Jablonci a doplavala v kategorii žen šestá a Iveta Nováková byla patnáctá.