Hvězdy míří do Pardubic

Příští týden od pátku do neděle (25. – 27. května) se v pardubickém 50-ti metrovém bazéně uskuteční Velká cena města, která je zároveň 2. kolem Českého poháru Arena Cup. Pikantnost celému závodu dává fakt, že pro české plavce je to jediná možnost, jak se kvalifikovat na červencové mistrovství Evropy, které se koná v skotském Glasgow. Na startu tak bude kom-pletní česká špička! Nechybí vytrvalec Jan Micka (USK Praha), Simona Baumrtová z Chomutova, Kristýna Horská z Bohemians a loňská juniorská mistryně Evropy Bára Seemanová. Chybí jen Bára Závadová, která dlouhodobě trénuje v Austrálii. Jaké by to byly závody bez zahraničních hvězd. Tou nejzářivější bude španělská reprezentantka, olympijská vítězka z OH v Riu na 200 M Mireia Belmonte, mj. i bronzová z Ria na 400 PZ, loni na mistrovství světa vybojovala zlato (200 M) a dvě stříbra (1500 VZ a 400 PZ). Na všech tratích poplave i v Pardubicích. A zářit budou i další – norský reprezentant Henrik Christiansen – stříbrný z ME 2016 na 400 VZ a dvakrát bronzový z loňského MS (400 a 1500 VZ), finská plavkyně Jenna Laukkanen – na ME na krátkém bazénu loni 2x stříbro na 50 a 100 P, dánský motýlkář Viktor Bromer – na OH v Riu 6. na 200 M, na stejné trati 4. na ME a 7. na MS, maďarská reprezen-tantka Zsuzsanna Jakabos – trojnásobná mistryně Evropy z roku 2016, čtyřnásobná účastnice OH z let 2008 – 2016. Na startu budou dále skvělí další plavci ze španělské, maďarské, namí-bijské a syrské reprezentace, klubové barvy budou hájit plavci z Rakouska a Slovenska. A samozřejmě i z 82 klubů České republiky. Přihlášky přišly od 670 plavců, které nejsou pořadatelé schopni všechny přijmout. Přesto nabídnou tyto závody špičkovou úroveň a budou patřit k vrcholům domácí letní plavecké sezóny.
Na startu nebudou chybět ani naši plavci, kterých se kvalifikovalo 28 plavců, kde nechybí ani Honza Čejka, který už má splněné limity na letošní MEJ ve finských Helsinkách, další juniorská reprezentantka Týna Jiránková, nechybí ani Áďa Vavřinová a doufejme i úspěšný maturant Jan Prokop, na startu bude i pardubická legenda Jana Klusáčková, po návratu z ročního pobytu v USA se na startu objeví i Áďa Teclová a Kačka Burianová.
Začátek pátečního programu je stanoven na 13.00 hod rozplavbami na všechny padesátky a 1500 VZ, podvečerní blok finále A a B by pak měl začít okolo půl šesté. So-botní a nedělní dopolední rozplavby v 8.30 hod a odpolední finále v 16.00 hod. Slavnostní zahájení je na programu před sobotním finálovým blokem.