Gera Masters 2014 – „Kde udělali soudruzi z NDR chybu?“

„Jednoduše nikde.“ Skvěle připravený 50-metrový bazén byl svědkem o víkendu 8.-9.3. 2014 tisícovky individuálních startů a více než sta startů ve štafetách. Pořadatelé dělají vše pro spokojenost plavců, nově tedy klesla teplota rozplavávacího bazénu na teplotu bazénu hlavního, všichni byli vpouštěni do bazénu i pár minut před oficiálním časem, stále více pořadatelů hovoří anglicky, minutový časový program závodů je s německou důsledností precizně dodržován. I díky tomu více než 10% startujících připadá na zahraniční závodníky a stejně jako v minulých ročnících se mezi nimi objevilo i družstvo SC PAP Masters, které přispělo svými výkony v 13-ti individuálních startech a dvou štafetách.

Pardubáci plavali v následujícím složení :

Jiří Beneš – nováček,

Gera 2014

Gera 2014

který začal za SCPAP plavat teprve v lednu 2014 při středečních trénincích, samouk, který se věnuje plavání krátce přes rok. Překvapil skvělou formou na všech kraulových tratích.

Ladislav Hámorský – svěřenec trenérky Lenky Korchňákové, nenašel při žádném svém individuálním startu přemožitele.

Jan Kupka – svěřenec trenérky Lenky Zemanové, obsadil na všech prsařských tratích první místo.

Petr Matěna – svěřenec trenérky Lenky Korchňákové, zaujal především svými časy a OR na trati 200Z

Výše uvedená čtveřice prokázala i silného týmového ducha, kdy Láďa Hámorský a Jirka Beneš 10 minut po doplavání svých tratí na 400VZ, dokázali v následujícím závodě 4x50PZ udržet dobře rozjetý závod a úspěšně dovést pardubickou štafetu na první místo.

V celkovém pořadí mezi družstvy mužů tak SC PAP obsadil 13.místo z 47 klubů, když získal 85 bodů.(princip klubového bodování – za první místo v kategorii 6 bodů, za šesté místo 1 bod, ve štafetách dvojnásobek ).

Štafety :

4x50PZ – Matěna(35,04)-Kupka(35,02)-Hámorský(35,08)-Beneš(30,51) -2:15,65 – 1.místo
4x50kraul – Hámorský(30,04)-Matěna(29,50)-Beneš(29,45)-Kupka(29,98) -1:58,97 – 2.místo