GERA Masters 2013 – nejen světový rekord na 50znak

O víkendu 9.-10.3. 2013 se zúčastnilo družstvo SC PAP Masters opět po roce tradičních a precizně zorganizovaných závodů v 50m dlouhém bazénu v německé Geře.

Letos naši plavci nastoupili v lehce pozměněné a omlazené sestavě, kdy se poprvé ve své kariéře postavil na start mezi Masters Martin Kratochvíl, neboť v Německu je povolena kategorie 0 – pro plavce ve věku 20-25 let.

Druhou novinkou byla výrazná účast našich plavců ve všech štafetách, které jsme mohli obsadit.

Ač chvíli přítomné kamery německé televize zaznamenaly během sobotního programu pouze světový rekord na trati 50m znak, takřka domácího plavce Steva Theolkeho z Chemnitzu (2x bronzová medaile na Olympijských hrách v roce 2000), diváci mohli zhlédnout řadu dalších skvělých soubojů a časů. Nová hodnota světového rekordu Steva Thoelkeho – kategorie 35-40 let – 50Z – 26,99 a zisk 1140 bodů a především zisk kultovního šamponu za první místo.

Jak si vedli pardubičtí plavci :

Ladislav Hámorský – k pěti šampónům přidal dvě bronzové medaile

Martin Kratochvíl – tři šampony, jedna stříbrná, jedna bronzová medaile

Jan Kupka – tři šampony a dvě bronzové medaile

Petr Matěna – proměnil všech svých pět startů v pět šamponů

Jan Taufer – jeden šampon a dvě bronzové medaile

V celkovém pořadí mezi družstvy mužů tak SC PAP obsadil 9.místo z 48 klubů, když získal 108 bodů.(princip klubového bodování – za první místo v kategorii 6 bodů, za šesté místo 1 bod, ve štafetách dvojnásobek ). Na sedmé Lipsko nám chyběly 3 body a na osmou domácí Geru body 2.

Mezi zahraničními kluby jsme tak obsadili první místo před Egypt Masters, kteří získali 107 bodů a celkové desáté místo mezi muži.