V loňském roce jsme v Praze – Podolí na M-ČR nevybojovali ani jedno umístění do 5.místa. I když mistrovství mělo mezinárodní nádech, do osmého místa jsme přeci jen skončili – 6x. Ten letošní šampionát v domácím bazénu byl přeci jen o něco lepší. Klíčovou postavu hrála Jana Klusáčková, která v Londýně na ME masters vybojovala dvě zlaté medaile, tak na českém mistrovství plavala se soupeřkami podstatně mladšími a dala jim pořádně zabrat. Stříbrná medaile na 50 m volný způsob v čase 26,80 (v semifinále 26,74) je tomu tím správným důkazem. Navíc se výrazně podepsala na bronzové medaili štafety 4×100 VZ, kde zbylé dravé trio dorostenek Teclová – Burianová – Vavřinová dotáhlo štafetu do cíle na třetím místě.

Tentokrát jsme kromě již dvou zmíněných medailí přidali ještě 3x 4.místo, kde hlavní roli hrála Adéla Vavřinová a vždy to bylo v individuálních závodech jen o ten pověstný chloupek. Na 200 PZ zaplavala čas 2:22,00, který by před 14 dny stačil na splnění limitu na MEJ… 0,67 s od bronzu. I na 50 M ji dělilo jen 0,12… Druhým velmi příjemným překvapením bylo vystoupení Anči Šádkové. Když z ní když spadla tíha školy a začaly prázdniny byla jako vyměněná. Hned 4x si vylepšila svá maxima, dvakrát se probojovala do „A“ finále na 100 Z (6.) a 200 Z (8.), kde navíc poprvé zdolala i hranici 2:30. K tomu přidala 4.místo jako členka štafety 4×100 PZ. Třetí o kom je třeba se zmínit je Míša Štěrbová. Své maxima si odvedla v Plzni, tady byla dvakrát šestá na 100 a 200 M. Ale její tréninková snaha už směřuje k přípravě na Mistrovství světa juniorů v dálkovém plavání, které se koná v polovině července v Holandsku.