Finálové úspěchy na severu

Od soboty do neděle se v Ostravě konal 23. ročník Velké ceny města, který byl zároveň 3. kolem Českého poháru – Arena Cupu. Ma startu tentokrát nebyla úplná česká špička, ze zahraničních plavců dorazili plavci ze Slovenska, Polska, Rakouska a Maďarska.

Káťa Burianová

Po třetím místě Míši Štěrbové na 200 M při VC Pardubic, vybojovala v Ostravě druhé místo Káťa Burianová v sobotním finálovém závodě na 50 Z. První finálový start vybojovala v sobotu Míša Štěrbová na 50 M (29,74) a postoupila ze 4.místa. Káťu (31,70) do finále na 50 Z doprovodila ze šestého místa Adéla Vavřinová (32,40). Na 400 VZ mužů se nejrychlejší rozplavba plavala až odpoledne a v celkovém hodnocení skončil Vojko Štěrba osmý (4:26,87) a Lukáš Balcar devátý (4:28,84). Ve stejné disciplíně žen si pro osmé místo doplavala Adéla Teclová (4:42,43), devátá skončila Adéla Vavřinová (4:42,62) a desáta Pavla Avramová (4:46,64). Pro 4.místo v rozplavbě si lehce skočil do finále i Jan Čejka na 100 Z (1:02,68), stejně jako ze stejného místa Kačka Burianová (1:09,02) a pátá Míša Štěrbová (1:09,52). Čas 1:01,94 stačil Adéle Teclové k postupu do finále na 100 VZ. Zatímco Honza Čejka skončil před branami finále na 200 PZ, Adéla Vavřinová postoupila ze třetího místa (2:27,46) a Míša Štěrbová ze šestého (2:28,35). V závěrečné disciplíně pak osmé místo obsadil Dan Čaban na 1500 VZ za čas 18:10,94.
Adéla Vavřinová

V odpoledním finále začala pátým místem na 50 M Míša Štěrbová, když znovu vylepšila svůj čas na 29,55 a skončila pátá. Pak odstartovaly svůj sprint znakařky na 50 m a v cíli byla Káťa Burianová druhá (31,13), o páté a šesté místo se dělila Adéla Vavřinová v „osobáčku“ 31,69. Těsně pod stupni skončil na čtvrtém místě na 100 Z Honza Čejka, přestože vylepšil čas z dopoledne na 1:02,21. Stejné místo obsadila i Káťa (1:09,31) a šesté Míša (1:10,02). Další setinky ubrala ze svého času i Adéla v královském závodě na 100 VZ a za čas 1:01,68 brala sedmé místo. Posledním závodem byla 200 PZ, kde se výrazně zlepšily obě naše plavkyně. Adéla Vavřinová dohmátla v boji o bronz těsně za Terezou Závadovou a zbylo na ni „jen“ čtvrté místo, ale čas 2:23,95 znamenal nový osobák, ale k limitu na MEJ ji nyní chybí jen 1,42 s 🙂 ! I pátá Míša Štěrbová výrazně ubrala ze svého nejlepšího dopoledního času a na pátém místě dohmátla v čase 2:27,84.
Nedělní pořad začal opět sprinty na 50 m – v té kraulové skončila na děleném osmém místě Adéla Vavřinová (28,20) a tak se o finále musela rozplavávat po dopoledním pořadu. Byť se zlepšila na 27,82 na finále to tentokrát nestačilo. 400 PZ se opět plavala s nejrychlejší rozplavbou až odpoledne, ale v té první si výborným časem nakonec páté místo zajistil Jan Čejka s kvalitním časem 4:52,66. Stejné místo vybojovala i Míša Štěrbová (5:14,42), desátá pak byla Pavla Avramová (5:36,69). Šťastnou shodou náhod nakonec do finále na 200 VZ proklouzl Lukáš Balcar skvělým osobákem 2:05,84, stejně se i dařilo dvojici Adél – Teclová 2:13,18 a pátá a Vavřinová 2:14,26 šestá. Netradičně se na startu závodu na 100 P postavila Míša Štěrbová a dohmátla v čase 1:19,72 a výrazně si vylepšila nejlepší čas. Honza Čejka v rozplavbě na 200 Z šetřil síly na odpolední finále (2:18,15), do kterého postoupily na 100 M i Adéla Vavřinová (1:06,40) a Káťa Burianová (1:09,67). Na 800 VZ si z vytrvalců nejlépe vedl Lukáš Balcar (9:17,88 – 7.), Vojko Štěrba skončil osmý (9:21,39) a Dan Čaban jedenáctý (9:29,25).
Finálový blok pro nás načal Lukáš na 200 VZ. Po rychlém začátku si vylepšil konečný čas na 2:05,81 a skončil osmý. Pro Lukáše úspěch! Dvě setiny dělily od sebe obě Adi – zatímco Áďa Teclová si vylepšila osobák na 2:12,16 a skončila pátá, ta druhá (už trochu víc unavená) Áďa Vávřinová skončila šestá 2:12,18. Ani vylepšení o čtyři a půl vteřiny nestačilo „na bednu“ a Honza skončil opět čvrtý i na 200 Z 2:13,64. Poslední finále na 100 M- Adéla Vavřinová páta za 1:06,47 a i Káťa Burianová si přeci jen jeden osobáček udělala – 1:07,79 🙂