Finále mistrovství ČR družstev

Asi bychom museli zabloudit do daleké historie, kdy se ve finále mistrovství ČR zúčastnila obě naše družstva. Těsně před velikonocemi (30. – 31. 3.) se v ostravském 50-ti metrovém bazéně sjede osm nejlepších družstev mužů a osm nejlepších družstev žen, které přes síto krajských přeborů a semifinále si vybojovaly finálový start. Na začátku bylo 69 družstev žen a 80 družstev mužů. Ve finále mají zastoupení v obou kategoriích čtyři družstva: domácí KPS Ostrava, Slavie Plzeň, Kometa Brno a naše družstvo. I to je zajímavé číslo, nicméně medaile se za ně neudělují…
Postavíme do Ostravy to nejlepší, čím momentálně disponujeme. Družstvo žen obhajuje loňské bronzové medaile. Z loňského družstva však chybí dvě opory – Aďa Teclová a Kačka Burianová, které čekají poslední necelé dva měsíce jejich roční anabáze „za velkou louží“. Hlavním „motorem“ družstva bude Áďa Vavřinová a Eňa Štěrbová. Trenér Tomáš Neterda dále nominoval Kačku Avramovou, Hanču Fouskovou, juniorskou reprezentantku Týnu Jiránkovou, Marky a Míšu Navrátilovy a Míšu Štěrbovou a Elišku Štichauerovou. Podle výsledků ze semifinále si to o vítězství rozdají družstva domácí Ostravy a Slavie Plzeň. Na třetí místo jsou čtyři kandidáti – Lokomotiva Trutnov (3. v semifinále), naše družstvo (4.), Jihlavský PK (5.) a Kometa Brno (6.). My budeme spokojeni s 5. místem 🙂
Do družstva mužů nominoval trenér Martin Kratochvíl tuto osmičku – lídrem bude juniorský reprezentant Jan Čejka, dále pak Adama a Honzu Kláskovi, ostříleného Romana Machytku, medailistu ze ZM ČR dospělých Honzu Prokopa, Matouše Rejmana, benjamínka Honzu Teplého a Dana Tomana. I tady doufá trenér, že by se družstvo mohlo umístit na celkovém pátém místě.
Závody začínají v pátek 30.3. v 16.00 hod a pokračují v sobotu 31.3. v 9.00 hod. Závod bude k vidění na internetu na stránkách ČSPS